Yüzdeki Gençlik Üçgeni Nedir, Nasıl Oluşturulur?

Merhaba ben dr Ebru Sağlık bugün sizlere yüzdeki gençlik üçgeni nedir, nasıl oluşturulur ondan bahsedeceğim. Yüzümüz zamanla elastikiyet kaybına uğrar ve bununla birlikte derimizin altındaki yağ yastıklarının yapıları değişir. Üst kısımdaki ler küçülürken alt kısımdaki ler büyür ve üstelik aşağı doğru hareket eder. Bu yüzümüzün ağır bir üçgen şeklinde algılanmasına sebep olur. Oysa genç yüz çene hattının keskin ve oval.

Yüzdeki Gençlik Üçgeni Nedir, Nasıl Oluşturulur?

Yüzün ince üst kısımlarında dolgun ve yukarı çekik olduğu ters üçgen şeklinde görünür. Zamanla bozulan bu oranı yine ters üçgen şeklinde çevirmek için yapılabilecek 2 önemli işlem grubu var. Bu işlem gruplarından birincisi yüzün alt bölgesini küçültmeyi hedefleyen işlemler olmalı. Burada da lazer ve benzeri cihazlarla dokunun. Sıkılaştırılması, beraberinde de cildi tamir edecek pütür enjeksiyonlarının yapılması gelir.

Bu işlemle yüzü bir miktar yukarı doğru almayı ve küçültmeyi başardı. Yasak ikinci geçeceğimiz işlem grubu da hiyalüronik asit dolgularla 100 oranlarının yeniden yapılandırılması olacaktır. Yanakların bir temel sağlayabilmek açısından da olgunlaştırılması, çene hattının kesinleştirilmesi, yüzün ters üçgen olarak algılanmasında en tercih ettiğimiz işlemlerin başında gelir. Bu işlemleri yaparken tabii ki en önemli konu doğallığın bozulmaması.

Ifadenizin kendinizmiş gibi olmaktansa atmasıdır. Bütünsel olarak değerlendirme yapılıp kişiye özel plan çıkartılması işte burada çok önem kazanıyor. Amacımız sizin ifadenizi değiştirmek değil, sizi 05-10-15 yıl önceki halinize geri getirmek, iyi yaş almış gibi yaşınızın en iyisi imiş gibi gözükmesini sağlamak olmalı. Bu işlemleri yaptırırken yine dikkat etmenizi istediğim en önemli nokta tecrübeli bir hekimden yardım almanız gerektiği sağlıkla kalın.

Yorum Yaz

− 5 = 4