PDO İp Askı İle Yüz Germe Uygulaması

Merhaba ben medikal estetik hekimi dr Orhan Cesur, bugün sizlere ameliyatsız yüz germe işlemlerinden ip uygulamalarını anlatacağım ip askılama yöntemlerinin kullandığımız 2 çeşiti vardır. Bunlardan birincisi poli oksan yani pdo denen eriyebilen ipler, diğeri ise içi polyester dışı silikondan oluşan erimeyen ip dediğimiz uzun ömürlü kullandığımız iplerden.

Sıklıkla bu uygulamalarda pdo yani eriyebilen ipleri tercih ederiz çünkü bu ipler yeni değil, her geçen gün cilt altında depolanan kolojen gibi cildimizin kolojen salgılanmasını sağlayarak etkilerini kat kat daha üzerine çıkarırlar ip uygulamaları sıklıkla tercih ettiğimiz orta yüz bölgesindeki sarkmaları yukarıya doğru toparlamakta kullanılır ve giriş bölgemiz saçlı deri içerisinden sarkmanın bulunduğu bölgeye doğru ipler cilt altına yerleştirip cildimizin yukarıya doğru toparlanması ile yapılır. Özellikle kaş kaldırmada oldukça başarılıdır.

PDO İp Askı İle Yüz Germe Uygulaması

Saçlı deri içinden girilerek kaş bölgesi öncelikle çıkışları yapılır ve kaşımızın yukarıya kaldırarak bazen badem göz dediğimiz aynı anda hem kaş yukarıya kaldırır hem de dış kenarından dışarıya doğru çekildiğinde gözümüzü badem şekline getirebiliriz, buna badem göz uygulaması diyoruz. İp askı uygulamaları uygulama bölgesine ve kullanılacak ip adresine göre değişmekle birlikte 15 dakika ile 30 dakika arasında sonlanmaktadır.

Uygulamada kullanılan ipler 15 gün içerisinde cilt altına yerleşir 10 beşinci gün itibariyle erimeye başlar iplerin etkisi 3 ile 6 ay içerisinde tamamen ortaya çıkmaya başlar. Bizim beklediğimiz etki üçüncü aydan sonra tamamen ortaya çıkmış halidir. Kullanılan ipler uyumlu olduğu için vücudumuza herhangi bir zararı yoktur. Herhangi bir kesi ameliyat izi olmadığı için yüzümüzde bir yara izi oluşmaz. Bu uygulamalar istenildiği takdirde tekrar geri alınabilen uygulamalardır ip uygulamaları.

Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları içerisinde en çok başarı elde ettiğimiz uygulamalardandır. Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Yorum Yaz

69 − = 62