Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? – Yüz Gençleştirme Estetiği

Bugünkü konumuz yüzümüz ve zamanın yüzümüzde bıraktığı değişimler, erken dönemde birtakım deformiteler, kırışıklıklar, ince çizgiler oluşuyor ve biz bunları daha çok dolgu birtakım toksinler ile çözüyoruz. Fakat deformiteler ağırlaştıkça çözümleri sadece dolgularla toksinler ile yapmak mümkün olmuyor. Belirgin şekilde sarkmış bir yüzü, belirgin şekilde sarkmış bir boyunun cilt fazlasını bir şekilde çıkartmamız gerekiyor.

Bunun için kullandığımız yöntem kulak önünden değil, kulağın içinden geçen bir kesi hattı ile bir insizyonla bu kesik diye arkasına da çeviriyoruz. Yani çok ince hemen hemen hiç belli olmayan bir giriş yeriyle girerek ciltteki fazlalığı almamız mümkün ve tabiki bu sadece çıkartma işlemi değil.

Alttaki savas dediğimiz sarkmış olan, gevşemiş olan dokunun da yeniden şekillendirme işlemi, aynı seansta eğer kişinin yüzünde belirgin bir volüm kaybı da söz konusuysa yine kendisinden elde ettiğimiz yağları çökmüş olan yerlere genellikle yüz bölgelerinde belirgin hacim kayıpları yaşanır veya yanaklarda belirgin hacim kayıpları varsa yağ dokusuyla bunları yeniden onarmak, yani 3 boyutlu bir tedavi hastamıza sunmak mümkün.

Toplumumuzda genellikle yüüz germe ameliyatından korkuluyor. Aslında bu bir iç organ ameliyatı değil, yüzeyel planda çalışan bir işlem ve kişiler genellikle bir değişime uğrar. Yani yüzümüz başka birinin yüzüne benzer gibi bir korku içinde oluyorlar aslında bu da çok doğru değil tam tersi.
Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Yüz Gençleştirme Estetiği

Yüz ve boyundaki fazlalıklar, sizi başka biri gibi veya kızgın yorgun olduğunuzdan yaşlı gösterirken yüz germe ameliyatından sonra daha olduğunuz gibi ve daha duygularınızı doğru şekilde ifade edebileceğiniz bir imaja bürünmüş oluyorsunuz. Belirgin bir deformite varsa bunların küçük yöntemlerle halledilmesi mümkün değildir. Ancak bir yüz ve boyun germe ameliyatı ile cilt fazlalıklarının çıkartılarak iç planında şekillendirilmesi ile yapılması gerekir.

Ben herkese sağlıklı huzurlu, mutlu günler diliyorum.

Yorum Yaz

73 + = 75