Yüz Dolgusu Hangi Bölgelere Yapılır?

Bugün sizlere ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarından biri olan dolgulardan bahsedeceğim. Vücudumuzda bulunan hyung asitin bir ortamda hazırlanmış formunu biz dolduruyoruz. Öncelikle en fazla kullandığımız dolgu gözaltı nazolabial çizgilerimiz, dudaklarımız burnumuz, eğer asimetri varsa burun asimetrisi gidermede kullanıyoruz. Kaş kaldırmada minik bir dolgu uygulamasıyla kaş kaldırabiliyor, yukarıya doğru çene asimetrisinde.

Hatlarımızın bozuk olduğu durumlarda visual hattı dediğimiz çene ucu ile çene kasının başladığı yerden itibaren olan bölümlerde ve elmacık dediğimiz, bölgede orta yüz bölgesinde dolgu maddelerinin sıklıkla uyguluyoruz. Bu uyguladığımız dolguları uyguladığımız alanda nasıl etkiler yaratıyor?

Öncelikle göz altlarında sıklıkla gözaltı ışık dolgusu, yani morlukların ve çukurların oluştuğu yerlerde dolgu, kullanıyoruz. Bu da var olan etkilerin gitmesinde hızlı bir çözüm oluyor bizim için.

Yüz Dolgusu Hangi Bölgelere Yapılır?

Nazolabial çizgilerinde verilmiş olduğu yerleri doldurduğunuzda yukarı doğru kalkmasına sebep oluyor. Çene hattınızın bozuk olduğu yerlerde hatlarımızın daha keskin, daha belirgin ve daha iyi durmasını sağlıyor. Orta yüz bölgesinde ise sıklıkla yüz hatlarının çok fazla kayıklı olan bölgelerde ne yapıyoruz? Elmacık dediğimiz bölgelere uygulayarak yüz hatlarınızın yukarı doğru kaldırılmasını sağlıyoruz. Dolgu işlemleri kişiye özel uygulamalardır ve uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır.

Uzman hekim tarafından kişinin vücut anatomisi değerlendirilir ve ona göre nasıl bir uygulama yapılacağı belirlenir. Dolgu uygulamalarında en çok karşılaştığımız hatalardan bir tanesi de kişinin elinde fotoğrafla ya da ben şu bölgede dolgu yaptırmak istiyorum gibi tercihlerle gelmesi, uygulamada kararın değerlendirmeyi yapan hekime bırakılması daha yüz güldürücü sonuçlar ortaya çıkartacaktır. Dolgu uygulamasından sonra uygulama alanına buz kompresi yapılmalı, sonraki günlerde aşırı sıcaktan hamam sauna ve aşırı terlemeden kaçınılmalı. Bu anlattıklarıma dikkat edildiği takdirde uygulama daha etkili olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

Yorum Yaz

63 + = 70