Yorgun Cildi Canlandırma Yöntemleri

Merhaba ben dr ebru sağlık bugün size cilt canlandırma da kullandığımız 3 grup işlemden bahsedeceğim canlı ve parlak bir cilt hepimizi mutlu eder çünkü beynimiz aynaya baktığımızda bunu sağlıklı olduğumuzun bir göstergesi olarak algılar. Bu aynı zamanda sosyal ilişkilerimizde de yine sağlıklı, güçlü ve dinamik olduğumuzun göstergesi olarak algılanır. Cildimiz pek çok faktörle canlılığını, parlaklığını yitirir. Elastikiyet kaybına uğrar, genetik özelliklerimiz çevre, kirleticiler, stres ve beslenme şeklimiz bunda önemli rol oynar.

Yorgun Cildi Canlandırma Yöntemleri

Bu şekilde canlılığını ve parlaklığını kaybetmeye başlayan cilt çabucak yaşlanır. Bize bu şikayetlerle başvuran hastalarımızda tercih ettiğimiz 3 önemli işlem grubu var. Bunlardan birincisi cildimize küçük enjeksiyonlar halinde yapacağımız antioksidanlar içeren vitaminler nem veren hidrolik asit ve alt dokuyu tamir eden peptit içerikli somon dna benzeri enjeksiyonlar.

Birkaç seans içerisinde deri hücrelerinin tamir olmasını, sıkıldığım geri kazanılmasını ve ciddi bir parlaklığın oluşmasını sağlar, ikinci işlem grubumuz kendi kanınızdan ayrıştığını, büyüme faktörleri enjekte ettiğimiz prp işlemleri kişiden aldığımız küçük bir kanın santrifüj ederek araştırdığımız büyüme faktörlerini yine deri içerisine enjekte ettiğimiz zaman bu büyüme faktörleri, hücrelerin canlılığını ve parlaklığını geri kazanmasında oldukça etkili.

Bu tip işlemler tek başına ya da kombine uygulanabiliyor. Seans sayısı kişiye göre değişiklik gösteriyor. Üçüncü işlem grubumuz ise lazer ve ışık. Bazı cihazlarla cilt canlandırma derinin elastikiyetini kaybettiği sıkılaşması gerektiği durumlarda bu tip cihazlar birkaç seans içerisinde diğer işlemlerle kombine olabilecek şekilde yüz güldürücü sonuçlar sağlayabiliyor. Tekrar hatırlatmak istiyorum ki tüm bu işlemler kişiye özel planlanmalı.

Ve tecrübeli bir hekim tarafından yapılmalı, sağlıkla kalın.

Yorum Yaz

62 − 56 =