Yazın Rahat ve Şık Olmanın Yolları

Artık biliyorsunuz ama ben yine de söyleyeceğim. Bana göre bir beyefendi her zaman şık olmalı. Bu mevsim 5 günümü saatimi hiçbir zaman fark etmez. Siz her zaman şık olmak zorundasınız. Tabi her mevsimin her yerin ayrı incelikleri var. Bugün de yaz için birtakım önerilerde bulunmak istiyorum. Sıcaklar sizi yıldırmasın arkadaşlar ortam sıcak diye şıklığı elden bırakmıyoruz. Tabi bunu yaparken de rahatımızı bozmuyoruz. Oh ne güzel hayat bir kumaş türü özellikle yazın giydiğimiz kıyafetlerin kumaş türüne ve tipine dikkat etmemiz lazım. Çünkü terleme oranımız da doğrudan ilişkili. O yüzden yüzde 100 pamuk, giyim ve balık gibi rahat dolaşım sentetik kumaşlardan uzak durun arkadaşlar yoksa İsmail Türüt ile halay çekersiniz.

Tamam, şimdi sentetik kumaşların bir takım avantajları var, daha uygun fiyatlı oluyorlar. Ne bileyim ütü istemiyorlar. Çabuk bozulmaması var, bunlar güzel şeyler ama yaz için ideal değil. Bu kumaşlar hava almadığı için yazın sizin terleme oranınızı daha çok yükseltecek ve haliyle daha çok terletecek fena bir durum söz konusu. O yüzden arkadaşlar yazın genellikle pamuklu ürünleri tercih edin. Çünkü pamuklu ürünlerin nem tutma özellikleri vardır. Nefes alan ürünlerdir ve cildinizi rahat ettirirler. Yüzde 100 pamuk dışında poplin kumaşlar ki genelde gömlekler poplindir bunu tercih edebilirsiniz. Sonra yaz kombinleri ne yakışan keten kumaşları tercih edebilir ve eiffel gezebilirsiniz.
Yazın Rahat ve Şık Olmanın Yolları
Bi de beden konusu önemli arkadaşlar şimdi yaz mevsimi olduğu için sıcaklıklar yüksek malum. O yüzden ekstra stil giyim yani bedeninize böyle sıkı sıkıya sarılıp kendini rahatsız etmenin bir manası yok. O yüzden yaz aylarında ekstra silin çok tercih etmezseniz daha iyi olur. Üzerininize otursun sizin bedeniniz olsun ama çok da yapışmasın. Yazın rahat etmeniz için bunlar önemli. Şimdi tabi sıkmasın dediğimde de yani gidip babanızın bol tişörtünü giymeyin emanet dur. 2 kumaş türüne dikkat edin dedim arkadaşlara ama şimdi üzücü bir haber vereceğim size bu kumaş türleri çok çabuk kırışır ve haliyle sürekli ütü istiyor. Şık olmak için özellikle buna çok dikkat etmeniz gerekiyor. Şimdi içinizden diyorsunuz biliyorum yani düz bir tişört giyiyorum ve ötesi diye tshirt de giyseniz gömlek dediyseniz düzgün ve ütülü olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Ütülü ve ütüsüz tişört arasında inanılmaz görüntü farkı var. Bir çok özensiz dururken diğeri son derece jilet gibi havalı duruyor. Tişört konusu açılmışken de değinmeden geçmeyelim. Eğer baskılı bir tişört giyiyorsanız tişörtün baskılarının deforme olmamış ve yıpranmamış olmasına dikkat edin. Malum yazıyı üzerinde genellikle tişört olacak ve tüm dikkatler tişörtün yüzünde. Kentin bakımsız ve paspal görünmeyin. Üç aksesuarlar sıcaklarda en büyük kurtarıcınız malum aksesuarlar bu ne olur şapka olur işte güneş gözlüğü olur. Hatta ince fular bile olabilir. Dışarda mevsim yaz dedik ve düz bir tişört altına da ve short dedik.
Yazın Rahat ve Şık Olmanın Yolları
Son derece sade bir görüntü işte bunun üzerine ince bir plan attığı zaman son derece şık ve havalı bir görüntü elde edersiniz ve üstelik rahatlığınız için de önemli bu fuarlar terimizi çeker ve rahat edersiniz. E tabi güneşin zararlı ışınları da var. Yaz mevsimi malum, şapka ve gözlükle bunlardan korunabilir ve aynı zamanda şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Şapka modellerinde babalarımızın balığa giderken takmış olduğu bir şapka modeli vardır? O model bu yaz çok moda diyorsanız ki ben o modellerden takmam benim için çok demode sizin içinde kep modelleri var, kep modelleri kullanabilirsiniz. Güneş gözlüklerinde bu yaz öne çıkan modeller kemik çerçeveli renkli modeller mavi olur, kırmızı olur, sarı olur. Yani klasik güneş gözlüğünün renklerin dışındaki modeller, geometrik modeller oldukça moda. Beşgen, altıgen, sekizgen, yuvarlakta tabi geometrik model olduğuna göre o da çok moda. Biz öyle her sezon yeni bir gözlük alıp masraf çıkarmayın diyorsanız da sizin için her sezonun modası geçmeyen eve getir gözlükleri önerilir. Nasılsa her sezon moda severek isteyerek kullanabilirsiniz.
Yazın Rahat ve Şık Olmanın Yolları
Beş ayakkabı, ayakkabı modası içinde hem sezonun modasına uymak hem de rahat etmek için kanvas ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Bu ayakkabılar da pamuk kumaş tüm modeller yaz için son derece ideal tabi. Deri modelleri de tercih edebilirsiniz ama bana sorarsanız delikli modelleri tercih edin. Çünkü malum hava sıcak olduğundan ayağınızın nefes alması sizin için sağlıklı olacaktır. Tabi yaz denince terlikler ön plana çıkıyor. Sandalet modelleri deri terlikler özellikle klasik kombinler in altında bile son derece şık duruyor. Bir de bu sezon özellikle yüksek tabanlı terlikler moda aşığı yüksek ama öyle normal yükseklikte irtifa buraya çıkmışcasına. Yani tercih meselesi beğeniyorsan da giyebilirsiniz. Hem asfalt sıcaklarından da sizi koruyacaktır. Parmak arası modeller tabi bu modeller yazın olmazsa olmaz modelleri son derece rahat oluyor.

Genel de plaja falan giderken kullanışlı oluyor. Yalnız bu tarz terlikler de parmaklarınız tamamen gözükeceğinden eğer parmaklarınızı beğenmiyorsanız ne bileyim bakımsız buluyorsanız önü kapalı terliklerin de tercih edebilirsiniz. Bunların oldukça meşhur plastik modelleri de var ki üstü kapalı delikli isterseniz denizde bile kullanabiliyorsunuz ya da tamamen kapalı deri terlikler de tercih edebilirsiniz. Ayağınıza bir sorun keyfi hangisini istiyorsan onu alın şimdi terlik dedi. Kendimizi iyice yazlıkçı moda soktuk ama bu işin bir de klasik giyimi var. İşiniz gereği klasik gitmeniz gerekebilir. Hem sonra yaz ayları malum, düğün zamanları korkmanıza da mahal yok. Yani yazın da klasik giyinilir hiç sorun değil, üstelik rahatlayabilirsin. Bunun için öncelikli kural başta da bahsettiğimiz gibi pamuklu ürünler keten pamuklu kumaş bir takım elbiseyle yazın sıcaklardan etkilenmeden rahat edebilirsiniz.
Yazın Rahat ve Şık Olmanın Yolları
Yazın enerjisine uygun düz bir tişört ve ayağınıza geleceğiz seni kızlarla. Tarzınızı konuşabilirsiniz. Aslında ortamınıza göre tarzınızı ayarlayabilirsiniz. Yok tişört olmazda gömlek diyorsanız yakasız gömlek altına dastickerla kombini tamamlayabilirsiniz. Hem yaz aylarında açık renkler daha çok yakışıyor. Bu yaz aylarında da açık renkli tonlar oldukça moda. Tabi ki yanında her zaman kalbimiz de moda yeri ayrı bunu her zaman biliyoruz. O yüzden en doğrusu sizin içinize sinen renkleri kullanmanız bu şekilde hem kendinizi daha şık ve daha özgüvenli hissedersiniz. Gördüğünüz gibi yazın da son derece rahat ve şık olmak mümkün. O yüzden yaz geldi, sıcaklar var diye tarzımızda ödün vermiyoruz. Fark ettiyseniz bugün babalarımızdan da çaktırmadan bir bahsettim. Balıkçı şapkaları, volkan afetler falan sanırım bilinçaltım beni ele veriyor. Yani babalar günü yaklaşıyor. Malum madem o kadar anda kutlamadan geçmemiz olmaz, o yüzden babanıza alacağınız yüzde 100 pamuk bir hediye ile onun gününü kutlayabilirsiniz. Tüm babalarımızın babalar günü kutlu olsun arkadaşlar. Evet bir yazının daha sonuna geldik. Ne diyorduk her zaman kendimize şık ve karizmatik davranıyoruz. Hoşça kalın, kendinize iyi bakın.

Yorum Yaz

7 + 3 =