Yağ Yakan Besinler Nelerdir?

Merhaba ben diyetisyen Mehtap Yakut, bugün hepinizin en çok ilgisini çeken konudan yani yağ yakıcı besinlerden bahsedeceğim ve size muhteşem bir yağ yakıcı tarif vereceğim. Bu pandemi döneminde hepimiz evimize kapandık ama spor yapanlarımız diyet yapanları mı var? Ancak metabolizmamız yavaşlıyor hem metabolizmamızı hızlandırmak için hem daha sağlıklı olmak için tabiki yağ yakıcı besinler bizim için çok önem arz ediyor. Bunların başında hepimizin bulabileceği, özellikle kahvaltılarda kullanabileceğiniz tabiki yumurta geliyor. Yumurta çok sağlıklı tam bir protein.

Yağ Yakan Besinler Nelerdir?

Kullandığınızda metabolizmanızı hızlandırıp yağ yakımını arttırır bir diğer besin öğesi ise kuru yemişler ama dozunda tüketmek tükettiğiniz kuruyemişler yapısında bulunan yağdan kaynaklı yağ yakımını hızlandırır. Onlarda sağlıklı yağ asitlerini içeriyorlar. Özellikle avokado yapısında bulunan yağ asitlerinden dolayı yine yağ yakımını hızlandıran bir yağ yakıcı besinimiz.

Bunun dışında içeceklerden yeşil çay çok güzel yağ yakımını sağlar. Aynı zamanda bir antioksidan yine de metabolizmamızı hızlandırır bununla beraber ödem atar bunları tükettiğimiz takdirde hem kilo artışını durdurabiliriz hemde duran direnç kilolarımızdan da devreye girip çok güzel yağ yakımını sağlayan besin gruplarından biri. Şimdi bunlarla birlikte hepinizin yapabileceği çok pratik ve güzel bir tarif vereceğim. Bu tarifimizin içinde bir kupa demlenmiş yeşil çay, bir maden suyu, bir dilim ananas, bir yemek kaşığı kadar keten tohumu özellikle yeşil yapraklı olduğu için 56 dal nane ve yağ yakımını sağladığı için limon aynı zamanda ödem atar.

Ve bir bardak su bütün bu malzemeleri hepsini robottan çekip çok güzel bir ödem atıcı yağ yakıcı su haline getirip tüketebilirsiniz. Bu hem sizin metabolizmanızı hızlandırır hem de daha fazla daha böyle elinizin sürekli gittiği atıştırmalık dediğimiz kötü zararlı şeylerden sizi korur. Bunu tükettiğiniz takdirde vücudunuzun metabolizmasını hızlandırır. Sınıfta bunu kimler yapamaz? Emziren annelere çok önermiyorum. Gebelere önermiyorum. Bu içeceği yapmak için tam sağlıklı olmamız gerekiyor. Etkisini artırmak istiyorsanız da hayatınızdan sporu ve sağlıklı beslenmeyi eksik etmeyin.

Hepinize sağlıklı günler diliyorum.

Yorum Yaz

85 − 80 =