Üniversitenin İlk Günü İçin 5 Faydalı İpucu

Üniversitenin İlk Günü Yapmamanız Gereken 5 Şey

1 İlk gün geceden kıyafetleri özenle seçin. Nasıl bir iş görüşmesine giderken özen gösteriyorsak, önem veriyorsak bence aynı şey bugün için de geçerli. Çünkü bugün sizde ilk izleniminizi verecek siniz. Yani tamam dünyada iş görüşmesine gitmiyorsunuz. Takım elbise giymeyin ama bence eşofmanlar şortlar da gitmeyin yani, çünkü ilk gün biraz sürpriz kutu gibi. Hani bölümde kimler olur bilemezsiniz. Bu arada bir arkadaşım anlatmıştı büyükannesi üniversiteyi kazandığını duyunca o kadar heyecanlanmış, o kadar sevinmiş ki hadi gidelim demiş buna. Bir takım elbise alalım, arkadaşım durumu izah etmiş. Yani çocuğu da görseniz hayatınızda görebileceğiniz en marjinal tiplerden bir tanesi, yani takım elbiseyle okula gelecek en son kişi. Ama şöyle düşünün, büyük annesinin gözünde üniversiteye gitmek ne kadar değerli, ne kadar kıymetli, ne kadar ciddi bir iş, işte bu ciddiyet sizinde içinizde olsun ama siz üniversiteye giderken de takım elbise giymeyin tabi, mesela keten pantolonun üstüne bir gömlek diyebilirsiniz. Ha derseniz ki çok resmi olur denim pantolon üstünde polo yaka t shirtle bence olayı çözersiniz.

Şimdi söyleyeceğim çok önemli yani herkes eşofman şort gelirken ne kadar rahat cool olduğunu göstermeye çalışacak, ama siz farkınızı kıyafetinizle ortaya koyacaksınız.

Üniversitenin İlk Günü İçin 5 Faydalı İpucu2 İlk günden defter kalem kitap ta götürmeyin yani hemen öyle not çabalarına girmeyin. Biraz rahatlayın hem zaten o tür çok var. Önündeki sırada bir dönem boyunca not tutacak olan arkadaşlarımız olacak. Ha bu arada onlarla arayı iyi tutun. Çünkü onlar vize final dönemlerinde adeta karaborsaya düşüyorlar. Benden söylemesi ha, tamam, bütün yıl boyunca ben size tutmayın demiyorum ama ilk günden zaten oturulacak bir anlatım yapılmaz yani biraz rahatlayın, gevşeyin işte bitti. Artık üniversite öğrencisi oldunuz.

3 Okulunuzdaki ve bölünüzdekileri sessizce gözlemleyin. Kulak misafiri olun gözünüzü 4 açın. Yani ufak bir radar yani benim hiç aklıma gelmedi ama bence siz beni anladınız. Gözlem konusu çok önemli filmlerin ilk dakikaları gibi, romanların giriş bölümü gibi bize karakterler hakkında ufak da olsa ipucu veriyor. Kimlerle anlaşırsınız, kimlerden uzak durmalısınız gibi çıkarımları bu sayede rahatlıkla yapabilirsiniz.

4 Ki bence bu madde çok önemli beğendiğiniz kızlar olursa hiç çekinmeden rahatlıkla gidip sohbet edin ilk günün rahatlığıyla hiç yanlış anlaşılmazsınız? Yani gönül rahatlığı ile gidip konuşabilirsiniz. Yani ben en yakın arkadaşımı üniversitenin ilk günü tanışmıştım. Hala en yakın arkadaşım ama bu benim en yakın arkadaşım. Belki sevgilin de olabilir. Yani demek istediğim ilk gün herkeste bir heyecan bir amatörlük oluyor. Samimiyetle yaklaşıp beğendiğiniz kızlarla gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz ama tutupta hocalardan, derslerden, sınavlardan bahsetmeyin, yani tanışıklığımız o gün başlıyor, nereden gelmiş nerde oturuyor, kitap listesi, okulu gezme gibi konulardan rahatlıkla bahsedebilirsiniz.

5 Üniversite hayatınız boyunca sürekli okulda durmayacaksınız. Hatta genelde okulun çevresine takılacaksınız. Çünkü derslerimiz olacak. Yani bir derste bir dersin ara saatleri ne yapacaksınız? Arkadaşlarınızla vakit geçirmek isteyeceksiniz. Yemek yiyeceksiniz, takılmak isteyeceksiniz. O yüzden siz etrafı ilk günden tek başınıza bir gezin bakın muhteşem güzel yerler bulmaya çalışın, dedim ya bonusları topluyoruz işte o gün geldiğinde hadi bir yerlere gidelim dediğinde işte orada siz devreye gireceksiniz ve ben güzel bir yer biliyorum hadi gidelim diyeceksiniz.

Bu da sizi popüler bilgili hatta vazgeçilmez kılacak. Evet bonusları topladığımıza göre artık güle güle harcayın. Umarım hepinizin üniversite hayatı unutamayacağı kadar güzel anılarla geçer. Ha bu arada bursları sakın unutmayın, kovalayın. Okulunuzdaki afişleri destek birimlerini her yere bakın. Yani burs parası çok tatlı oluyor. Hepinize kendinize iyi bakın, hoşçakalın.

Yorum Yaz

4 + 6 =