Terleme, Kızarıklık Ve Çene Sıkma Tedavisinde Botoks Uygulaması

Bugün size ameliyatsız estetik yöntemlerinden botulinum toksina uygulamalarıyla ilgili bazı bilgiler vermek istiyorum. Temel olarak 2 yerde kullandığımızı söyleyebilirim, bir tanesi aşırı terleme için genelde koltuk altı bazen de el için uyguladığımız bir yöntem koltuk altı terlemelerinin düzeltilmesinde avantajımız çok uzun süre etkili olan bir yöntem olması 8 ay 12 ay tedavinin devam ettiği hastaları görüyoruz. Uygulama basit ve kolay bir uygulama biraz acısı var. Düşünülenin aksine koltuk altından terlemenin kesilmesinin vücuda bir zararı yok.

Terleme, Kızarıklık Ve Çene Sıkma Tedavisinde Botoks Uygulaması

Vücudun her yerinde ter bezleri var. Başka bölgelerden homojen olarak zaten terlemeye devam ediyoruz, ikinci ve terlemeden daha çok daha sık kullandığımız yöntem, yüz kırışıklıklarının tedavisi bunu da ikiye ayırabiliriz. bir tanesi ifadenin düzeltilmesi hastanın yaşı çok genç olabilir ama kaşlarını çok sert bakarak konuşuyor olabilir. Örneğin politikacılara böyle tedaviler yapıyoruz ya da üst düzey yöneticiler böyle şeyler istiyorlar.

Yani ifadenin değiştirilmesidir, ilk amaç ikincisi de göz çevresi alın ve kaş arasında olan kırışıklıkların düzeltilmesi, kadınlara ve erkeklere farklı şekilde tedavi yapmak gerekiyor ama ikisinin de ortak yönü o hastaya uygun hastanın beklediği şekilde onun ruh haline ve fiziksel durumuna yakışacak bir tedavi vermek örneğin avukat bir kadına daha ciddi, bir botun toksin a uygulaması yaparken bir sanatçıya daha kaşlar, yukarıda da havalı ekranda daha iyi görünecek bir tedavi yapabiliriz. Ortalama süresinin 4 ay olduğunu söyleyebilirim. Yani tedavinin 4 ayda bir tekrarlanması lazım.

Aynı gün işine gücüne geri dönebilir 15-20 dakika süren bir kızarıklık oluşur ve genelde 3 gün sonra ilacın olumlu etkilerini görmeye başlar. İyi botulinum toksin a uygulaması sonrasında hastada bu tedavinin yapıldığını, belli olmamasını çok tercih ediyoruz. Doğal bir görüntü istiyoruz. Bu 2 tedaviye ek olarak ayrıca aşırı çene sıkma durumlarında masseter butun dokusuna uygulaması dediğimiz t bölgesine uyguladığımız bir tedavi de var. Bu da oldukça etkili. Güzel sonuçlar veren bir tedavi yöntemidir.

Hepinize ankara’dan iyi günler diliyorum. Sağlık, mutluluk ve güzellikler.

Yorum Yaz

8 + 2 =