Sivrisineklerden Kurtulmanın En Kolay Yolu

Sivrisineklerden Kurtulmanın En Basit Yolu

Sivrisinekten nasıl kurtulabiliriz?

Vücudumuzun ısırarak sadece kaşıntı değil aynı zamanda birçok hastalığa davetiye çıkaran sivrisineklerle mücadele edebilmek için birçok yöntem bulunmaktadır.

İlaçlamanın yanı sıra evde doğal yöntemlerle de uzaklaştırmak mümkün. Evinizde ve teras aanızda sarı ampuller kullanabilirsiniz. Sivri sinekler üzerinde itici bir etkisi vardır, cam ve kapıları telle kaplayarak mümkün olduğunca açık bırakmayın. Bahçeniz civarında kalıcı su birikintileri olmamasına dikkat edin.

Sivrisineklerden Kurtulmanın En Kolay YoluBahçenize ya da evinizin etrafına sivrisinekler için itici etkisi olan fesleğen. Sardunya nane defne biberiye, mercanköşk, lavanta, pelin otu sarımsak ekleyebilirsiniz. Fesleğen, okaliptüs, limon, sedir, sardunya, bergamot gibi bitki yağlarını badem yağı ile karıştırıp vücudunuza sürebilirsiniz. Kolonya sürmek sivrisinek sokmalarına karşı iyi bir savunma aracıdır.

Kaşıntının hafiflemesini sağlayacak başka bir yöntem ise aspirin bir aspirini biraz sulandırarak ezip geçen ve kaşınan bölgenize sürün ısırılma bölgeyi soğuk suyla temizlemek iyi gelecektir. Özellikle buz ile şişen bölgeye masaj yaparsanız kaşıntı hissini azaltacaktır. Sivrisinek siz günler dileriz.

Yorum Yaz

− 5 = 2