Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer, Nasıl Gider?

Sivilceler neden iz bırakır? Bundan bahsetmek istiyorum. Erken dönemde tedavi edilmeyen, sık sık tekrarlayan ve şiddeti giderek artan sivilceler ilerleyen süreçte iz bırakır. Yüzümüzde öncelikle kırmızı, pembe renkli lekeler şeklinde kendini belli eder veya kabarık yara izleri şeklinde kendini belli edebilir. Ilerleyen süreçte de küçük çukurluklar halinde iz bırakır.

Bu izlerin tedavisinde neler yapılabilir?

Öncelikli olarak sivilcemi zamanında ve doğru bir şekilde tedavi edilmelidir. Beslenmemize dikkat etmeliyiz. Bunlara uyuduktan sonra da birtakım yaptıracağımız veya yapacağımız uygulamalar var. Nedir bunlar iz oluşmuşsa derinin bütünlüğü bozulmuş, yeniden yapılanmaya ihtiyacı var demektir. Sivilce izi tedavisinde öncelikli olarak kontrollü bir şekilde hasar verme ve cildin tekrar kendini onarması da fırsat verme prensibine dayanarak işlemler yapıyoruz.

Nedir bunlar?

Deri soyma uygulamaları olabilir iğneleme tedavileri olabilir. Lazerle bu sivilce bölgesine ışınlarla tasarlamak ve yeniden yapılanmasını sağlamak olabilir. Prp uygulamaları olabilir. Sizi takip eden hekiminiz sizin için en uygun işleme karar verecektir. Şunu bilmelisiniz ki, erken süreçte sivilcelerinizi tedavi ettirir. Gerekli bakım prosedürlerini yerine getirirseniz sivilce izlerini daha az olur iz, kaldıysa da uygun tedavilerle bu izlerden kurtulabilirsiniz.
Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer, Nasıl Gider?

Ayrıca sivilce tedavisi sırasında yapılan yanlış uygulamalar sivilcelerden daha çok iz kalmasına neden olabiliriz, kalma riskini artırabilir, sivilce deyip geçmemek gerekiyor. Altında yatan birçok neden olabiliyor. Hormonal problemler olabiliyor, bir takım vitamin mineral eksiklikleri olabiliyor. Çok çeşitli beslenme problemleri olabiliyor. Bunları da düzenleyerek en doğru şekilde sivilceyi tedavi etmek, iz kalma riskini azaltacaktır. İz kaldığında da bahsettiğim uygulamalarla bu izler düzeltilebilir, daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürebilirsiniz. Herkese sağlıklı günler dilerim.

Yorum Yaz

43 + = 47