Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merhaba bugün sizlere saç ekiminde nelere dikkat edilmesi gerekir? Onları anlatacağım saç ekimi 3 ile 6 saat süren önemli bir operasyondur. Mutlaka bir hekim tarafından ya da bir hekim gözetiminde steril ortamda yapılması gereken bir uygulamadır. Saç ekimi öncelikle doner alımı yapılacak. Bölgenin temizliği ve anestezisi ile başlanır.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi GerekenlerAlınan dorlar daha önceden sterilize edilmiş Camper içerisine yerleştirilir. Burada ayrıştırma işlemi gerçekleştirilir ve daha sonra ayrıştırılmış olan sağlıklı donatılar açılmış olan kanallara tek tek yerleştirilir. Ek saç ekim işlemi gerçekleşmiş olur. 3 ya da 6 saat süren saç ekimi işleminden sonra ekim yapılan bölgedeki saçların sağlıklı bir şekilde çıkabilmesi için mezoterapi yöntemlerinde ya da ışın işleminden yararlanmak büyük bir fayda sağlayacaktır. Saç ekiminden sonra ilk 3 gün hastamızın özellikle çok dikkat etmesi gerekir.

Bunda saç kökleri gevşek bir doku içerisinde olduğu için başımızı bir yere sürmemiz ya da elimizi farkında olmadan saçımıza götürmemiz. Oradaki ekim yapılmış olan dönemlerin yerinden çıkmasına ve birdaha o bölgede saç çıkmasına sebep olacaktır. Saç ekiminden sonra 2-3 gün sonra yapılmalı ve bir uzman tarafından gerçekleştirmesi gerekir. Çünkü normal bir yıkama gibi değil köpük yöntemi ile minik basılı yapılan bir yıkama işlemidir. Bu saç ekiminden sonra hekiminizin önerdiği ürünleri kullanmaya özen gösteriniz.

Bunlar saçlarınızın daha sağlıklı, daha hızlı çıkmasını sağlayacak olan ürünlerdir. Sa çektirmiş olan kişiler özellikle alkol ve tütün ürünleri kullanmamaları gerekir. Bu tarz ürünler sağlıklı saç çıkmasını etkilemektedir. Sağlıklı saçlara kavuşabilmek için saç ekimi öncesi ve sonrasında uyulması gerekenlere dikkat edilmelidir. Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Yorum Yaz

94 − = 87