Saç ekimi nasıl yapılır?

SAÇ EKİMİ
Bugün size saç ekimi ile ilgili genel bilgiler vermek istiyorum. 25 yaşından büyük erkeklerde saç dökülme oranı yüzde 47 gibi ciddi oranlara ulaşmıştır. Bundan dolayı da çok ciddi talep görmektedir. Saç ekimi işlemi bu işlem cerrahi bir işlemdir cerrahi bir işlem olduğu için de her cerrahi işlemde görüldüğü gibi istenmeyen olumsuz sonuçları olabilir.

Bundan dolayı mutlaka hekimlerce yapılmalıdır. Mutlaka bilgili eğitimli tecrübeli ellerce ve hastane koşullarında hastane ortamında yapılmalıdır ve yaptırılmalıdır. 24 yaşından büyük genel sağlık durumu ile ilgili problem olmayan nakledilecek kök sayısı ve nakledilecek. Kök bölgesi uygulanan herkese saç ekimi işlemi uygulanabilir, buna kadınlar da dahildir. Günümüzde çok çeşitli tekniklerle yöntemlerle saç ekimi yapılmaktadır. En çok kullanılan safir fule yave diye çay yöntemidir.

Saç ekimi yaklaşık 5-6 saat süren bir işlemdir. İşlemin ertesi gün bir kez pansuman yapılmaktadır. 10. uncu günde de hemen, hemen tamamen iyileşme sağlanmaktadır. Saç ekiminden bir ay sonra ekilen saçlar dökülür. Üçüncü ayda da doğal sağlıklı saçlar çıkar. Yaklaşık bir yıl sonra da normal görünüme ulaşır saç ekiminden 2 gün sonra yola 2 hafta sonra güneşe bir ay sonra da tatile çıkabilirsiniz. Saç ekimi işlemi aynı zamanda estetik bir işlemdir.

Saç ekimi nasıl yapılır?Ülkemizin sağlık turizmin de çok önemli yer tutan estetik işlemler arasında önemli bir pay elde etmektedir. Bununla ilgili olarak dünyanın değişik yerlerinden özellikle gelişmiş ülkelerden, Avrupa dan, Avrupa birliği ülkelerinden, Rusya’dan, Amerika’dan, İngiltere’den çok sayıda saç ekimi hastası ülkemize gelmektedir.

Bu hastalara uygulanan işlemler eğer ehil ellerde denetimler de yapılırsa hem hasta açısından hem de ülkemiz açısından sonuçlar son derece yüz güldürücü ve gurur verici olmaktadır. Saç ekimi işlemi telafisi çok zor, bir işlemdir. Bunun için saç ekimi tercihlerinizde mutlaka doğru uygun yerlere uygun ekipleri ve hekimleri seçmelisiniz. İşinizi şansa bırakmamalısınız.

Yorum Yaz

23 − = 16