Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

Merhaba, bugün revizyon plastik ameliyatından bahsedeceğim revizyon replaced son yıllarda rinoplasti yani burun estetiği ameliyatının yapılması kl artmasından dolayı rejimle plasti ameliyatı olan ihtiyaç artmış durumdadır. Bilimsel verilere göre ilk kez gerçekleştirilen her 100 plastik ameliyatın sonucunda ortalama 15 hastada revizyon replaced ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Revizyon plastik burun önceki operasyonlarda çözülmeyen sorunları veya yeni ortaya çıkan ek sorunlarının estetik ve fonksiyonel açıdan giderilmesi amaçlanır.

Bunu şekillendirilmesinde hastanın varsa mevcut burun orta bölme yani septum kıkırdağı kullanılır. Eğer septum kıkırdağı yeterli değil ise kulak, kırdağ, kaburga kıkırdağı ile burun şekillendirilmesi ve sorunların giderilmesi amaçlı revizyon plastik de ameliyatın başarısını belirleyen faktörler, hastanın cilt yapısı, mevcut kıkırdak ve kemik iskeletinde formasyon durumu ve cerrah ile plastik alanındaki tecrübesi bir revizyon eplas de genel olarak hastalar 2 sebepten dolayı bu ameliyatı olmak için başvururlar.

Revizyon Burun Estetiği AmeliyatıBunlardan birincisi hastanın burnunun dış şekli yani estetik görünümünden memnun olmamasıdır. İkincisi ise hastanın burnundan rahat nefes alamama durumundan dolayı ameliyat olma isteğidir.

Bu sorunlara yol açan temel sebepler ve düzeltilmesi amaçlanan durumlar sıklıkla burun sırt bölgesinde oluşan çökmeler, düzensizlikler, burun kemiklerinde asimetri ye bağlı, fazlalıklar veya eksiklikler ile burun deliklerinde ve kanat bölgesinde oluşan kusurlardır. Aynı anda bunlara eşlik eden rahat nefes alamama sorunu oluşturan burun, orta bölme yenilikleri ve et büyümeleri de revizyon plastik ameliyatı ile ortadan kaldırılması amaçlanan problemlerdir.

Revizyon plastik ameliyatı, burunda oluşan sorunların yerine bağlı olarak bir önceki ameliyatın üzerinden 6 ay geçmesine itibaren yapılabilir. Ancak revizyon deplasmanda yatırım yapılması için önerilen süre bir önceki ameliyatın üzerinden en az bir yıl geçmiş olmasıdır. Sonuç olarak televizyonun plasti çok dikkatli burun ve yüz analizi ile cerrahi açıdan ekstra titizlik özen ve tecrübe gerektiren cerrahi bir prosedürdür. Hepinize sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Yorum Yaz

55 − = 48