Plastik Cerrah Nedir Ne Yapar?

Bugün size plastik cerrahi hakkında bilgi vereceğim. Plastik cerrahi yeniden yapma, yeniden şekillendirme anlamına gelir. Plastik cerrahi denince halk arasında daha çok estetik ve kozmetik yönüyle bilinir. Ancak plastik, rekonstrüktif ve estetik olarak bir bütün halinde ele almak daha doğru olacaktır.

Plastik cerrahi işlemleri, estetik kozmetik ve rekonstrüksiyon olarak sıralanabilir. Rekonstrüksiyon da doku kayıpları, trafik kazaları sonrası oluşan deformasyonlar yanık sonrası olan hasarlar kısaca vücuttaki birçok deformasyonu plastik cerrahi yeniden onarır, yeniden şekillendirir, estetik kısmı deyince meme estetiği burun estetiği 100 estetiği, vücut estetiği gibi birçok işlem sıralanabilir bir de bunların yanında kozmetik bölümü var.

Kozmetik olarak da yapılan minimal invaziv işlemler olarak sıralanabilir. Minimal invaziv işlemler dolgu botoks işlemleri mezoterapi, cilt yenileme gibi işlemler sayılabilir. Plastik cerrahi, vücutta burun estetiği 100 estetiği, meme estetiği, vücut estetiği gibi birçok işlemleri birlikte yaptığımız bir branş aslında plastik cerrahide burun deformiteleri düzeltilir.

Plastik Cerrah Nedir Ne Yapar? Nefes alamama estetik kaygılar yapılan bir operasyonla düzeltilebiliyor. Rinoplasti ya da septorinoplasti operasyonu ile düzeltilebilir. Karında yağlanma, deformasyon, sarkma gibi prosedürler yine plastik cerrahi tarafından düzeltilir yine total vücutta baktığımızda yağlanma artışı, sarkmalar burada liposuction ve benzeri işlemlerle düzeltilebilir.

Plastik cerrahi tüm vücut da ilgileniyor. Aslında bütün vücuttaki estetik işlemler plastik cerrahinin içeriğinde bulunur. Rekonstrüksiyon da plastik cerrahinin ana dallarından biridir. Plastik cerrahi işlemlerinde karar vermeden önce hekiminizle yüz yüze görüşmenizi onun önerileri doğrultusunda hareket etmenizi tavsiye ederim. En doğrusu hekiminize muayene olduktan sonra hekiminizle birlikte.
Yapılan değerlendirme sonrası karar verilmesi olacaktır.

Yorum Yaz

95 − = 94