Online Diyet Nedir?

Merhaba benim adım diyetisyen Ebru Öner bugün size online diyet hakkında önemli bilgiler vereceğim. Online diyet dijitalleşen dünyada daha çok hayatımıza girmeye başladı. Bunun için çok fazla imkana sahip olmaya gerek yok. Sadece bir klasik tartı ve bir mezura ile bu işi çözebiliriz.

Peki ya diğer ölçülerinizi nasıl yapacağız? Mezurayla kol ölçünüzü göbek basen göğüs ölçülerini alarak aylık olarak bunun takibini yaparak değerlerimizi nasıl değiştiğini ya değerindeki farkı ortaya çıkarabiliyoruz.

İnsanlardan istediğimiz ve yüze görüşmede yaptığımız bir anamez formu vardır. Yani yaşam tarzımız, çalışma şartlarımız, hastalıklarımız, kan değerlerimiz ve bunların doğrultusunda oluşturulan bir program sadece size telefonla ulaştırmamız mümkün. Yüz  yüze görüşmede ki motivasyon farkı düşünülebilir ama biz online görüşmeye görüntülü görüşme olarak yaptığımız da bu farkı ortadan kaldırıyoruz diyebiliriz.

Bu süreçte bizim için önemli olan konulardan biri de kafamıza takılan sorulardan biri, doğru ölçüm nasıl yapılması gerekiyor?

Online Diyet Nedir?Şimdi bizim bir klasik tartımı ve klasiktatlar. Bildiğiniz gibi bazen partide farklı ölçebiliyor, bazen fayansa farklı bir ölçüm gösterebiliyor. Bunu ortadan kaldırmak için sabit bir yer belirlemek gerekiyor ve 3 defa aynı yerde ölçüm almak gerekiyor. Üçünde de aynı sonucu alırsak biz burada aslında doğru bir ölçme aldığımızı söyleyebiliriz.

Sabah uyandığınızda aç karna ve tuvalete çıktıktan sonra ölçüm almak bizim için en doğru ölçümü almak demektir. Bu arada ölçüm evde tarzımız olduğu için her gün her dakika olması çok yanlış bir terim olacaktır. Online ve 100 yüze görüşmelerde kesinlikle haftada sadece bir defa ölçüm almak.

Gerekiyor. Bizim burada görüşmelerimiz belli. bir düzen belli bir sistem üzerine gittiği için burada motivasyon düşüklüğü söz konusu değil ve görüşmelerimize anlık olarak yapabildiğimiz için bu süreçte iletişim aslında çok daha güçlü online diyette daha sıkı bir takip daha sıkı bir ulaşılabilirlik var.

Kesinlikle yurtdışında olabilirsiniz. Aynı şehirde olup yine çok fazla dışarı çıkmamak ve online bir şekilde görüşme şansını da sağlayabiliriz. Aklınıza takılan soruları bir telefona çok daha hızlı cevap bulabilirsiniz.

Bu aldığımız yolları vermek için evden çıkmamıza gerek yok. Online diyet ile başarılı sonuçlar elde edebiliriz. Hepinize sağlıklı, mutlu obezitesi günler diliyorum.

Yorum Yaz

33 − = 31