Odayı Daha Geniş Göstermenin Yolları – Küçük Oda Dekorasyon Fikirleri

Odayı Daha Geniş Göstermenin Yöntemleri

Ev dekorasyonu bölümünde küçük bir salonu minik dokunuşlarla nasıl daha geniş ferah ve kullanışlı bir hale getirebileceğiniz hakkında ipuçları verdi, işte o ev dekorasyonu önerilerimiz.

Salonun en çok zaman geçirdiğiniz ve misafirlerinizi ağırladığınız alandır. Eğer küçük bir salona sahip iseniz yüksek bütçe ve zaman harcamadan doğru ipuçlarıyla çok daha geniş ve ferah bir alan oluşturmanız mümkün.

Duvarlarınızda, perdellerimizde, mobilya halı gibi ev eşyalarınız da açık renkler kullanmalısınız. Beyaz krem, gri ve açık ton renkler evinize oldukça ferah ve büyük göstermek için uygulanan ilizyonlar dan biridir. Tv duvar kağıtları derinlik katan duvar kağıtlarını tercih etmeniz iç açıcı bir atmosfer oluşturmanız için çok doğru bir tercih olacaktır. Salonumuzda genellikle açık tonlar kullanarak sadece bir duvar da farklı renk ve desenlerde bir duvar kağıdı ile mekanın boyut algısını değiştirebilirsiniz. Bu şekilde salonumuzun daha geniş görünmesini sağlarsınız.

Aynı duvara monte edilen raflar salonumuzda yer açarak ferah ve geniş bir alan oluşturmanızı sağlar. Hem, dikey çizgiler, perde ve halıları da dikey çizgiler tercih etmeniz salonumuzda derinlik katarak evinizin daha geniş görünmesini sağlar. Ayrıca perdeleri pencerenin hemen üstü yerine tavana daha yakın takmanız salonumuzu daha ferah gösterir.

Yani sadece eşyalar evinizde kullanmadığınız tüm mobilya eşya ve aksesuarlardan adlandırmanız. Salonumuzda yer açmanıza olanak sağlar. Ne kadar yalın beyaz eşya kullanırsanız eviniz de o kadar ferah bir hava kapattiniz az eşya ile kullanışlı ve şık bir salon oluşturabilirsiniz.

Hem atma bol pencereli bir salon aydınlık olacağından oldukça ferah bir ortam sağlar fakat pencereniz asla en azından akşamları için karanlık köşelerinizi lambader ve aplikler ile en iyi şekilde aydınlatarak salonunda geniş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Aynalar yatay ve uzun aynalar evi geniş göstermek için en bilinen yöntemdir. Aynı şekilde masa ve orta sehpaları da aynı seçmek evinizi oldukça geniş gösterecektir.

Tv üniteleri küçük seçerek gereksiz yer kaplamasını da önleyebilirsiniz.

Duvarlarınızda ve salonunuzda minimum derecede çerçeve biblo kullanmanız salonumuzun daha geniş görünmesini sağlar.Koltuklarınızı ve büyük mobilyalarınızı duvara yakın bir şekilde konumlandırması salonundaki kullanışsız boşlukların oluşmasını engelleyerek daha geniş bir alan oluşturmanızı sağlar.

Küçük Oda Dekorasyon Fikirleri

Odayı Daha Geniş Göstermenin Yolları Küçük Oda Dekorasyon Fikirleri Odayı Daha Geniş Göstermenin Yolları Küçük Oda Dekorasyon Fikirleri Odayı Daha Geniş Göstermenin Yolları Küçük Oda Dekorasyon Fikirleri Odayı Daha Geniş Göstermenin Yolları Küçük Oda Dekorasyon Fikirleri Odayı Daha Geniş Göstermenin Yolları Küçük Oda Dekorasyon Fikirleri

Yorum Yaz

− 5 = 5