Mini etekle nasıl oturulur, nasıl kalkılır, nasıl yürünür?

Merhaba okurlarım sizlerden gelen sorular üzerine bu yazıya karar verdim. Aslında hiç aklıma gelmemişti ama sonra aklıma gelince a evet gerçekten belki birkaç faydalı bilgi verebilirim, birazcık deneyimlerimden bahsedebilirim dedim konumuz.

Mini etekle nasıl oturulur, nasıl kalkılır, nasıl yürünür?

Şimdi önce tabiki burda eteğinizin veya elbisenizi modeli önemli. Ben kolayından başladım sonra zoruna gideceğim. Bu pileli etekler dediğimiz son dönemlerde çok meşhur olan aşk eteklerle aslında işimiz çok daha kolay. Ama şöyle diyelim ki rüzgarlı bir alana gidiyoruz veya rüzgarlı bir alana gitmediğimiz düşünüyoruz. Ama acayip bir kuranderde kaldık ve etek havalandı.

Yani önde kapat ayrı, arkadan kapat feci. Dolayısıyla bence bunların en pratik olanı içi taytlı olanları, yani şort etekler. Ama yok illa bunu giyeceğim diyorsanız içinde mutlaka o minik satılan şortlar varya incecik tayt çorap gibi olanları var. Birazcık daha böyle deri gibi olanlar var. Çok fazla kendini belli etmeyecek. Özellikle dar etekler içerisinde kendini çok fazla belli etmeyecek. Taytla bir kere kendinizi garantiye alın, ne olursa olsun alın, sadece rüzgarla alakalı değil, oturup kalkarken ya bir şey oldu, topuğun kırıldı yere düştün anladın mı? Neden üzülesin?

Otururken nelere dikkat edebiliriz?

Mini etekle nasıl oturulur, nasıl kalkılır, nasıl yürünür?

Şöyle ki, bu efekte tabiki çok rahat oturuyorsunuz. Benim en önemli oturma tekniği çapraz bacak tekniğidir. Yani bacaklarımı çapraz yaparak bi şekilde oturabiliyorum. Şimdi zaten bu kloş etekler de üzerinize serpildiği için yok açık kaldı, orası kapandı, burası kapandı, buradan açık mı kaldı, görünüyor mu diye endişemiz olmuyor. Bir kere zaten hayatım içinde taytım var, elbisem ile tenimin renginde tayt giydiğim için hiçbir şekilde zaten korkmama gerek yok.

Yani bacağınızı birazcık ayırarak, birazcık daha açık bir şekilde oturamıyoruz. Bacak bacak üstüne hoşlanmıyorsanız, yine çapraz atabilirsiniz veya yeni ayağını çapraz yapacak şekilde çok rahatlıkla oturabilirsiniz.

Etek her türlü açık olan bölgeleri kapatacaktır. Özellikle dar etek için bir tık daha zor ama bence bunda okey. Yine yürürken iskete eteklerinde bacaklar daha çabuk görünür. Bacaklar daha çok ön planda olur. Vücudu sarmadığı için, mesela benim bacaklarım daha çok görünüyor. Biraz böyle ayrık ayrık girmektense tabiki de manken gibi yürüyeceksiniz ama biraz daha kontrollü ve yavaş yürüyerek, yine daha sakin, bacaklarını çok fazla birbirinden ayırmadan yürürseniz, daha zarif bir görüntü ortaya çıkıyor.

Sadece bunu söyleyebilirim. Bir diğeri de ise dar etekli olan, yani dar mini etekli olanlar, aslında onunla biraz daha zor oturması ama yine aynı taktikle başarılı olabileceğiz diye düşünüyorum.

Ayrıca kot etek başka bir örnek olabilir içinde çok fazla tayt giyilemiyor, burada çorap deneyebilirsiniz. Uzun kilotlu çoraplarınızı kesip şöyle çok fazla da yukarıya doğru dönmeyecek şekilde hemen üzerine eteğinizi giyebilirsiniz. Oda çok ince bir koruma sağlıyor açıkçası. Yine aynı şekilde otururken çapraz oturup sonra bacak bacak üstüne atmak, yani dolayısıyla yine çapraz bacaklar Burcu söylemişti dersiniz.

Belki çoğunuz biliyorsunuzdur. Çapraz yapıp eğer karşımızda birisi varsa birazcık açımızı ona doğru diğer tarafa ekarte edip, hiçbir şekilde ona göstermeden bacağınızda görülebilecek herhangi bir bölgeyi kamuflaj etmiş olursunuz.

Mini etekle nasıl oturulur, nasıl kalkılır, nasıl yürünür?

Kalkarken yine aynı şekilde asla bacağımı toparlayıp kalkmaya çalışmıyorum. Nasıl oturuyorsam o şekilde kalkıyorum. Ben kalktım oturdum. Hiçbir şey görünmüyor imkansız. Yani görülmesi aynı şekilde. Yine diyelim ki rahatsız olduğunuz, oturduğunuz bacağınız da yine çapraz şekilde yana alabilirsiniz, ama dediğim gibi karşı açımızda çok önemli.

Kimle nerde oturuyorsun? Çok önemli. Çünkü bu eteklerde uç kısımlar hep yukarı kalkar ve orada bir üçgen boşluk ve oradan tabiki iç çamaşırınız veya taytınız görünebilir. O yüzden oraya sıkıştırmak orayı kapatmak kendinizi konforlu hissettirir, kimse hiçbir şey göremez gayet rahat edebilirsiniz.

Bu etek ile ilgili bilgileri verdiğini düşünüyorum. Yine aynı şekilde yürürken bacaklarımı çok fazla açarak değil, arasını çok fazla açarak değil daha sakin, biraz önce söylediğim gibi sakin adımlarla emin adımlarla ilerliyormuş gibi yürüyebilirsiniz.

Yani hızlı yürümeye çalışma bir dakika dur, hızlı yürümeye çalışırsanız olmayacaktır. Dengede durmanız için kendinize biraz zaman tanımamız lazım.

Özellikle topuklu ayakkabı ile mini etekler de bacaklarımızın düzgün ve uzun görünmesini isteriz. Normal bir şekilde daha rahat, bir şekilde kendi ayaklarımızı yere adeta çivi çakar gibi koyup güvenimiz sağladıktan sonra yürümeye devam edebilirsiniz.

Duruş pozisyonunda yine ona ek olarak söyleyeyim, mesela bana diyorlar ki bacaklarım çok açıkta duruyor ben yine çapraz alıyorum. i şekilde bir tanesini birazcık öne doğru atıyorum. Yine çapraz bir şekilde aralığı böyle çok fazla insanların gözüne sokmadan tamamen açıp daha böyle estetik bir halde durmayı tercih ediyorum.

Ayna karşısında çalışıyorum ve ona göre kendime göre pozisyonlar ayarlıyorum. Tabi bu normal hayatınızda belki pek işinize yaramayabilir ama, bir sunumla falan çıkacaksanız mutlaka dikkat etmeniz gereken duruş pozisyonlarından bir tanesi hoş çakalın.

2021 Mini Etek Modelleri

Mini etekle nasıl oturulur, nasıl kalkılır, nasıl yürünür? Mini etekle nasıl oturulur, nasıl kalkılır, nasıl yürünür? Mini etekle nasıl oturulur, nasıl kalkılır, nasıl yürünür? Mini etekle nasıl oturulur, nasıl kalkılır, nasıl yürünür? Mini etekle nasıl oturulur, nasıl kalkılır, nasıl yürünür? Mini etekle nasıl oturulur, nasıl kalkılır, nasıl yürünür? Mini etekle nasıl oturulur, nasıl kalkılır, nasıl yürünür? Mini etekle nasıl oturulur, nasıl kalkılır, nasıl yürünür?

Yorum Yaz

3 + = 11