MEZOTERAPİ UYGULAMALARINDAN PRP YÖNTEMİ

Merhaba bugün sizlere saç mezoterapisi nedir, nasıl uygulanır bu konu hakkında bilgiler vereceğim. Mezoterapi uygulaması daha önceden hazırlanmış bir takım kokteyllerin ya da kanımız da bizim hazırlayarak yaptığımız bir takım ürünlerin saçlı bölgeye uygulama yöntemine denir. Mezoterapi uygulamalarında 2 çeşit yöntem vardır. İğneli ve iğnesiz yinede uygulamalarda ise en çok tercih ettiğimiz prp uygulamasıdır.

MEZOTERAPİ UYGULAMALARINDAN PRP YÖNTEMİ

Platelet rich plazma dediğimiz kanımızda var olan trombositlerin zenginleştirilmiş halidir. Vücudumuzdan aldığımız kanımız santrifüj cihazında santrifüj edilerek zengin plazma sıvısı elde edilir. Bu elde edilen zengin plazma sıvısı saçlı deride sayı falan güçsüz olan ya da dökülen bölgeye iğneli olarak uygulanarak yapılır. Işlem uygulama alanına göre değişmekle birlikte yaklaşık 15 ila 20 dakika arasında bitmektedir.

Terapi uygulamasının etkileri ilk uygulandığı andan itibaren üçüncü gün ortaya çıkmaya başlar. Uygulama yapılacak bölgedeki kayıtlarımıza göre 4 ya da 6 seans olarak yapılır. Prp uygulaması 15-21 günlük seans aralıkları ile yapılır. Php nin yan etkisi yoktur çünkü prp uygulaması vücudumuzdan aldığımız kendi kanından ayrıştırılan hücrelerden yapıldığı için herhangi bir yan etki oluşturmaz.

Prp uygulaması sadece saçlı deriye yapılması cildimizde oluşan lekeler kazakları bölgesi, kırışıklıklar, alın çizgilerimiz, yataklarımızda ve yüzümüzde oluşan mimik çizgilerinin giderilmesinde prp uygulamasını kullanırız ve yaklaşık 4 ile 6 seans uygulandığında yüzümüzde var olan güneş lekeleri vücudumuzda oluşan yara izi ameliyat izi faça izlerinde iyi hale getirmekte. Kullandığımız başarılı yöntemlerden bir tanesidir. Prp uygulaması vücudumuzda oluşan kayıpları geri döndürmek amaçlıdır.

Kırışıklıkların hücre yenilemesi ve yara izlerinin giderilmesinde oldukça başarılı uygulamalardan biridir. Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Yorum Yaz

− 1 = 3