MEZOTERAPİ İLE GÖZ ALTI MORLUKLARI TEDAVİSİ

Merhaba ben medikal estetik hekimi dr. Orhan Cesur, bugün sizlere göz altı morlukları nasıl oluşur ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler vereceğim. Gözaltı morluklarının başlıca sebepleri genetik faktörler, sağlıksız beslenme, alkol, sigara ve uykusuzluk tur. Tedavi seçeneklerimiz de ise en çok tercih ettiğimiz yöntem mezoterapi yani iğne olan yöntemdir. Göz altı diye tabir ettiğimiz bölge bizim kısaca şurasıdır. Sıklıkla bu bölgelerimizdeki morluklar bizi çok fazla rahatsız eder.

Bu bölgelere iğneli mezoterapi dediğimiz yöntemle birkaç noktada enjeksiyon yöntemi ilaç verilerek buradaki torbalanma morluk tedavisi yapılır. Gözaltı morlukların tedavisi yaklaşık 4 ile 6 seans sürmektedir. Bu seans aralıkları 10 onbeş gün, bazen 21 gün aralıklarla belirlenebilir. Bu da kişinin yaşına ve morluk derecesine göre değişmektedir. Uygulamalardan bahsetmiştik. 10:15 gün 20 gün aralıklarla demiştik. Bu uygulamalardan sonra kişinin dikkat etmesi gerekenler olur.

MEZOTERAPİ İLE GÖZ ALTI MORLUKLARI TEDAVİSİSağlıksız beslenme, morlukları tetikler. Kişi bu sebeple uyku düzenine ve beslenmesine çok iyi dikkat etmelidir. Uygulama lokal anestezi altında uygulama bölgesine sürülen bir topikal kremler yapılır. Çok acılı bir uygulama değildir. Minik popüler oluşturularak yapılır. Uygulamadan sonra göz altları hafif torbalanma ve hafif morluklar oluşabilir. Bunlar 24 saat içerisinde uygulama yapılan bölgeye buz kompresi ile tamamen ortadan kaldırılabilir.

Üçüncü veya dördüncü günden sonra uygulama bölgesindeki değişiklikleri kişi aynaya baktığında yüzünde fark etmeye başlar. Göz 6 morlukları tedavisinde uyguladığımız mezoterapi yönteminde yaş sınırlaması yoktur. Göz 6 morlukları erken dönemde müdahale etmek, tedavi sürecini kısaltır. Mezoterapi işlemleri özellikle iğneli olan mezoterapi işlemleri uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Herkese iyi günler dilerim.

Yorum Yaz

− 3 = 4