Lipoliz Enjeksiyon Yöntemiyle Fazla Yağlardan Kurtulma

Merhaba ben medikal estetik hekimi dr. Orhan Cesur, bugün sizlere Lipoliz hakkında bilgiler vereceğim. Lipoliz yöntemi vücudumuzda istemediğimiz bölgelerimizde biriken yağların enjeksiyon yöntemiyle içerisine sıvı zerk edilmesi yöntemiyle oradaki yağların zarları, açığa çıkması ya da tamamen ortadan kaldırılması yöntemi ile açığa çıkan yağların vücudumuzda uzaklaştırılarak yok olması yöntemine Enjeksiyon Lipoliz diyoruz politik vücudumuzda bulunan istenmeyen yağların olduğu bölgelere ilaç verilerek yapılır mı?

Lipoliz veya parçalama işlemi sıklıkla gıdı bölgesinde göbek, karın, basen ve yanlardaki yağlarınızı parçalamaya kullandığımız bir yöntemdir. Bu yöntem uygulama anından itibaren 15 gün içerisinde var olan yağların zarını tamamen parçalar ya da bir kısmını geçirgen hale getirerek işlevini göstermeye başlar.

Lipoliz Enjeksiyon Yöntemiyle Fazla Yağlardan Kurtulma Parçalanan ya da zarı geçirgen hale gelen yağlar vücut tarafından kullanılıp yaklaşık 45 gün içerisinde vücudumuzdan uzaklaştırır. Bu da uygulamadan itibaren yaklaşık 45 günlük bir süreci alırdı. Bölgesine yapacağımız uygulamada öncelikle muayene sonrası hangi bölgelere uygulama yapacağımız belirlenir. İşaret eden noktalar sonrasında uygulamadan itibaren yavaş yavaş yukarıya doğru yağlar eridikçe yukarıya doğru toparlanmış olur ve Lipoliz uygulaması bölgedeki yağların kütlesine bağlı olarak bir veya birkaç seans olabilir.

Uygulamadan sonra bölgede hafif morluklar ya da kızarıklık olabilir. Bu da yaklaşık bir hafta 10 gün içerisinde tamamen ortadan kalkabilir. Uygulamadan sonra hastamızın dikkat etmesi gereken sadece bol su tüketmek ve sağlıklı beslenmek de Lipoliz uygulaması diyet spor ve egzersizle vücudumuzdan atamadığımız yağların parçalanmasına veya uzaklaştırılmasında oldukça başarılı uygulamalardan bir tanesidir. Ancak bu uygulamanın uzman bir hekim tarafından yapılması başarı oranını artıracaktır. İyi günler dilerim.

Yorum Yaz

9 + 1 =