Lip lift Dudak Kaldırma Ameliyatı

Bugün sizlere sıklıkla yaptığım lip lift yani dudak kaldırma işleminden bahsedeceğim lip neden yapılır?

Birincisi burunla dudak arasındaki mesafenin kısaltılması için. Çünkü bu mesafe uzunsa yaşınızdan daha ileri görünürüz hem de yüzümüzdeki oranlar bozulduğu için daha az çekici görünürüz. Dudak burun arasındaki mesafeyi deri uzun kısaltınız adı da görünürlüğü artar. Oranlarımız düzeldiği için dudak çevremizde tüm yüzümüz daha iyi, daha çekici görünür.

Eğer dudağınız var, aşağıdan bakıldığında görünüyor ama karşıdan aşağı dönük durduğundan kendini gösteremiyorsa yani ayağa kaldırılmaya ihtiyacı varsa yine gidip yapıyoruz. Bu dudaklarda önce dudağı ayağa kaldırmak gerekirse dudak dolgusu yapmak doğru olacaktır. Üçüncü neden ise dişlerin görülmemesi burada önemli olan dişler gerçekten dudakların sarkık olmasına bağlı mı görünüyor yoksa dişlerimiz küçükmü? Dişlerin boyutu normal dudak burun mesafesi uzun dudak inceyse dudağın kaldırılmasıyla durum çözülüyor, ilk 4 diş görünür hale geliyorsa o zaman dip lif çok başarılı bir seçenek olacaktır.

Lip lift Dudak Kaldırma Ameliyatı Alt dudakla üstü dudak oranının düzeltilmesi, yüzümüzün diğer bölgeleri ile orantılı olmayıp çenenizin boyutunun olması gereken uzunlukta olduğuna emin olduktan sonra üst dudak mesafesini ona göre ayarlayacağız. Çenemiz küçükse lip lift yapmak doğru olmayacak, bizi daha çözümsüz problemlere götürecektir.

Birçok hasta sonrasında ağzım açık kalır mı diye soruyor. Elbette ki bu kabul edilemez bir şey lip lift aşağı bakan dudağın kaldırılması uzun olan dokunun kısaltılması için yapılır. Ayağa kaldıralım derken  açılamayacak kadar çok fazla kaldırmamak lazım. Böyle bir durumda hem dudak kapanmaya çalıştığı için konuşurken dudağınızı kapattığımız harfler var. M harfi p harfi gibi bu zorlamayla günlük hayatta bile yara iziniz gelişecek ve kötü olacaktır.
İstemediğimiz bir estetik sonuca ulaşacağız. Bu yüzden gereğinden fazla kısaltmamasının özellikle özellikle altını çiziyorum. Hepinize sağlıklı mutlu günler diliyorum. Güzel kalın.

Yorum Yaz

65 − = 57