Koruyucu Burun Estetiği

Merhaba size bugün rezervasyon oblast yani koruyucu replaced hakkında bilgi vereceğim tıbbi açıdan düşünüldüğünde rinoplasti burna kalıcı şekil verme yani estetik bir şekil değiştirme işlemini ifade etmektedir. Bu bağlamda prezervatif plastik tanımı daha kapsamlı bir şekilde burun yapısının korunarak çok daha fazla değiştirilmeden burun estetiğinin yapılmasını ifade eder.

Bu işlem son yıllarda çok popüler bir hal almaya başlarken, estetik burun operasyonları isteyen tüm hastalar için uygun olmamakla birlikte uygun görülen hastalarda ise çok daha faydalı, avantajlı ve pratik bir yöntem oluşturmaktadır. 

Koruyucu Burun Estetiği

Özellikle burun sırtı kısmı önden güzel fakat yanda kemerli 1. Görünüşe sahip olan kişilerde çok daha fazla uygulanan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntemde burun sırtı estetik çizgileri korunarak, burun sırtındaki kemik ve kıkırdak yapı altındaki fazla kıkırdak çıkartılarak burun sırtı düzeltilir.

Eski burun estetik ameliyatlarında genellikle kıkırdak ve kemik zarı altındaki dokular zarar verilerek müdahale gerçekleştirilir ve sonrasındaki iyileşme dönemi daha uzun sürerdi. Ancak koruyucu estetik sayesinde bu noktalara müdahale edilmediği için çok daha kısa sürede iyileşme avantajı ve daha fonksiyonel estetik sonuç elde edilebilmektedir.

Koruyucunun öpülesi dokular korunduğu için morluk ve şişlik daha az olur ve işe dönüş daha çabuk olur, estetik ameliyat gerçekleştirirken burun kısmında yer alan yumuşak hareketli bölge sağlayan liganlar korunur.

Bu sayede burun ucunda yine hareketli ve yumuşak bir yapının devam ettirilmesi sağlanmış olur. Yani işlem sırasında solunum fonksiyonları zarar görmeden sonuç elde edilirken, damar sinir paketinin korunması ile burun ucunda uyuşukluk gibi sıkıntılar yaşanmadan işlem yapılabilir. Bu yöntemde bütün işlemler bunun içinden yapıldığı için herhangi bir iz kalma olasılığı yoktur, burun delikleri küçültülebilir, burun kanatlarının altında gözle görülmeyecek küçük bir kesi izi kalır. Sağlıklı günler dilerim.

Yorum Yaz

70 − = 63