KOLAJENİN FAYDALARI

Kolejen doğuştan vücutta doğal olarak üretiliyor. Aslında sevgili okuyucular 25 yaşından itibaren azalmaya başlıyor işte. Bu da derinin hem elastikiyetini kaybetmesine hem de kırışıklıklara yol açıyor. Kolojen kelime anlamı olarak yapıştırıcı manasına gelir. Hepimizin vücudunda bulunur. Cildin alt tabakası olan dermisin Ana bileşenidir. Dilde, parlak ve gergin dokusunu veren kolejendir. 25 yaş sonrası kademeli olarak azalmaya başlar, insan sağlığına birçok fayda sağlayan kolajen zamanla azaldığı için vücuda kolajen verilmeli.

Cilt sağlığına önem veren, kırışık görünümünü azaltmak isteyen leke görünümünü azaltmak isteyen tüm bireylere kolejine tavsiye edebiliyoruz. 30 dan sonra düzenli 3 aylık kürler halinde kırışık ve leke görünümünü azaltmak isteyen tüm hastalarımıza tavsiye ediyoruz. Kolajen birçok rahatsızlığa iyi geliyor. Bu yüzden düzenli olarak kullanılmalı. Özellikle mevsim geçişlerinde hastalarımızın saç dökülmesi, tırnak kırılması, cilt kuruluğunu yoğun yaşadıkları dönemde ani kilo kayıpları sonrası elastikiyet sağlanması gereken dönemlerde ameliyat sonrası gibi yara yeri iyileşmesi, hızlanması gereken durumlarda hastaları öneriyoruz.

Düzenli kullanımda hastalar cilt lekelerinde açılma, karışıklık etkisinde azalma hepsini gözlemleyebilir. Kolajen sadece kozmetik olarak işe yaramıyor. Vücutta sevgili okuyucular aynı zamanda eklem sağlığı konusunda da büyük fayda sağlıyor. Eklem sağlığında çok önemli bir parçası olduğu için sakatlanmalara lif ve tendon kopmaları o tarz etkilere neden olabilir. Kolajen eksikliği 3 aylık kullanımda bile yüzde 80 oranında fark oluşur. Maksimum emilim fayda için nispeten midenin rahat olduğu emilimin yüksek olabileceği ve gece cildin kendini yenilemesine müsaade ettiği zamanlar olduğu için yatmadan önce bol su ile alınması tavsiye ediyoruz. Kolajen özellikle 100 gençleştirme ve saç dökülmeleri için kullanılıyor. Böylece hem genç ve dinamik bir cilde sahip olunuyor hem de saçlar güçleniyor. Derinin tabakasında biriken kolajen hacim kaybı sonucu oluşan kırışıklıklara etki ediyor. Böylece biz hacim kaybı yaşamadığınız için kırışık etkisi gözlemleyemiyoruz. Saç dökülmesi sistem biraz daha farklı ama kolajenlerin içeriğindeki biotin, bakır, selenyum, saç sağlığını desteklediği için kolajen kullananlar da saç dökülmesi şikayetlerinde büyük oranda azalma gözlemliyoruz.

KOLAJENİN FAYDALARI Ayrıca kolaje’nin bağışıklık sistemine de büyük katkısı var. Derimiz bizi bütün patojenlere karşı koruyan ilk savunma mekanizmamızdır derimizde oluşabilecek herhangi sorunlar bizi bu patojenlere karşı hassas duruma getirir. Bu sebeple deri bütünlüğünü, deri sağlığını koruyan her şey başlığımıza da dolaylı yoldan etki sağlamış olur. Kişinin tercihine göre kolaji’nin toz ve likit formu kullanılabilir. Kolajenler çok büyük peptit yapılı moleküller olduğu için biz özellikle hidrolize form küçültülmüş, bölünmüş formda olanları yani emiliminin yüksek olması gereken formların tavsiye ediyoruz. Bu sebeple molekül ağırlığına çok dikkat ediyoruz. 200 altın altındaki molekül alana sahip kolej enleri hidrolize kolajen şeklinde hastalarımızı kullanımını öneriyoruz. Kolejen takviyelerinin içerisinde nelere dikkat etmeliyiz? Elastin içermeli yüksek oranda antioksidan içermesi özellikle leke giderici etkisini görebilmeniz için saç ve tırnak sağlığına etkisini görebilmeniz için biyotin, bakır, çinko, selenyum içermeli.

Bütün bu bileşenleri içeren kolajen takviyesi tercih etmek daha doğru. bir seçim olacaktır. Kolejler muhakkak eczanelerden temin edilmeli, jelatini açılmamış. Daha önce kullandığın da hasta aramasında, renginde kokusunda bir farklılık hissettiğinde ürünün numune ile beraber firmalara geri dönüşler sağlanması gerekiyor. Firmalar numuneleri incelemeye gönderip ürünün sahte yada orjinal olup olmadığını inceleyip ona göre işlem başlata biliyorlar. Orijinal ürünleri tercih etmek için her zaman eczaneleri tercih etmek gerekir.
Evet sevgili izleyiciler baştan sona sağlık. Haberlerimizin bugün de sonuna geldik. Eğer soru ve görüşlerinizi bize iletmek isterseniz aşağıda yazılı mail adresimize maillerinizi gönderebilirsiniz. Tekrar görüşene dek kendinize iyi bakın, sağlıklı kalın.

Yorum Yaz

77 + = 81