Kızlara Nasıl Mesaj Atılır? – Kızlar Nasıl Mesajları Sever?

Kızlara Nasıl Mesaj Atılır?  Kızlar Nasıl Mesajları Sever

Selam ne haber bildiğimiz en sıradan mesaj bu, öyle değil mi?

Ama pek de işe yaradığı söylenemez. Şimdi bildiğiniz tüm bu mesajları unutun. Mesaj konusunda bir adım öne çıkıyoruz ve tüm rakiplerimizden sıyrılıyoruz.

Peki ilk mesajınız nasıl olmalı?

Evet, başta da söylediğim gibi selam ne haber, nasılsın ya da sadece emoji mesajları atmaktan vazgeçin. Çünkü arkadaşlar bu tarz mesajlar kızın hiç mi hiç ilgisini çekmeyecek? Muhtemelen cevap bile vermeyecek. Sizin bu klasik mesajların ötesinde mesaj atmanız gerekiyor. Biraz düşünün, özgün bir mesaj atmalısınız, kızı da merak uyandırmalı yaaaa bu çocukla ilginç bir şeyler var dedirtmelisiniz, en azından yüzünde bir tebessüm olsun hatta tanıyorsanız işiniz çok daha kolay, ona dair daha özel bir mesaj yazabilirsiniz.

Şu anda saçlarım senin gibi parlak ve düz olsun istiyorum. Kalesimiydi, Belçika mıydı, neydi onun adı ondan yaptıysam işe yarar mı sence gibi mesaj atabilirsiniz, yaratıcılığınızı kullanın, komik oldun, merak uyandırın. Abartmadan iltifat edin, kibar ve saygılı olun. Şimdi merak uyandırmak için sosyal medya hesaplarınızı da ufaktan bir elden geçir açık olan fotoğraflarınız profil fotoğrafınız, diğer paylaşımlarınız kıza itici gelmemeli, kızın sizin olacağından eminim. O yüzden bu ufak ayrıntıları atlamamak, mesajın içeriği kadar imla kurallarına da dikkat edin. Kelimeleri doğru yazdığınızdan anlamlarını doğru kullandığınızdan emin olun. Noktalama işaretlerine dikkat edin, sanki iş başvurusu mu ya diye düşünmeyin. Dilimizi doğru kullanmak önemli. Ona kendi dünyanın kapısını açıyorsun. Yanlış intiba bırakmamak için sevgi ve saygı görmemiz için çok önemli.

Kızlara Nasıl Mesaj Atılır? Kızlar Nasıl Mesajları Sever?Bu kriter sizin ne kadar kültürlü, ne kadar entelektüel biri olduğunuzu, en başından beri yazdığınız mesajlarda açık uçlu cümleler ve soru soran cümleler kullanmanız da başka bir kriter, bu sayede konuşmamızın devam etmesini sağlarsınız. Soru sorduğunuz için ya da cümlenin ucunun açık bıraktığınız için kızda cevap vermeyi uyandırırsınız. Tabi cevap gelmiyorsa da üst üste mesajlar atıp durmayın kıza, hatta cevap geldiğinde dahi mesajlaşma olayını çok abartma.

Yani sabahtan akşama öyle günde bir çok mesaj atmak, mesajlaşma olayını eğlenceli bir hale getir. Günlük yaşantınızda konuşun gördüğünüz komik, eğlenceli haberleri, paylaşımları onunla paylaşın, birlikte eğlenin ama mesajlar dışında da yaşantınızda yer açın. Kıza kendinizle konu atmayın, attığınız mesajlarla onunla ilgilendiğinizi hissettirin. Bugün yapacağı iş, aktivite neyse onu sorun onun üzerine konuştun, ilgilendiğinizi hissetsin ama baskıcı ve kıskanç bir profil çizmemeyi unutmayın. Siz kibar ve saygılı beyefendisiniz, hatta zaman zaman kendi hayatınızla ilgili konularda onun da fikrini sorun. Bu sayede kendini değerli hisseder ve ona saygı duyduğunuzu görmek, onun ruhunu okşar, ortak bir ilgi alanı bulmaya çalışın. Böylece sohbetleriniz keyifle devam eder.

Bir arkadaşım, hatta şimdi evliler ve 2 çocukları var daha sevgili olmadan önceki yazışma süreçlerinde ortak okudukları kitaplar üzerinden sohbet ediyorlardı. Her gün kitapt okudukları bölüm hakkında fikirlerini söyleyip hakkında konuşuyorlardı, işe yaradı ki bırakın ilişkiye başlamayı evlenip anne baba bile oldular. Tabi sizin ortak ilgi alanımız kitap olmak zorunda değil, bu bir dizi de olabilir, futbol bile olabilir, ikinizin ortak kullanabileceği ne varsa onu bulun üzerine sohbet edin. Sempatik olun. Mesajlaşma ile birbirimizi ne kadar tanıyabilirsiniz? Elbette ama bu sizin için bir avantaj. Çünkü bu sayede kız sizi daha çok merak edecek.

Üstüne bir de sempatik olursanız, kız en çok sizi merak edecek esprili, kızı güldürecek cevaplar vermeye özen gösterin. Mesajlarınız, imajınızı bozmasın tabiki ama komik bir şey yaptığınızda, komik bir şey söylediğinizde, şaka yaptığınızda sonuna gülen surat koyun ki kız şaka yaptığımız yazışmalarda yanlış anlama olayı telefona göre veya yüz yüze görüşmeye göre daha sık gerçekleşiyor o yüzden. Esprilerinizi heba etmemek ve yanlış anlaşılmamak için bir gülen suratı kendinize çok görmeyin.

Kız size komik bir şey atarsa, kısa bir şey yazıp kestirip atmayın bu sohbetinizi devam ettirmenizi engeller. Sizde komik bir karşılık verebilirsiniz ama gülüp geçmek ve son olarak kızı uzun mesajlara boğmamak için sohbetinizi nerede sonlandırmanız gerektiğini bilmelisiniz. Kız size çok geç cevap veriyorsa üstüne gitmeyin kısa ve ilgisiz cevaplar veriyorsa, mesajlaşmayı sonlandırıyorsa onun tekrar başlamasını bekleyin merak etmeyin. Siz yeterince özgün, kibar, sempatik, merak uyandıran mesajları attıysanız o size zaten dönüş yapacaktır. O an müsait olmayabilir. Yani telefonlarımız dışında da bir yaşantımız var unutmayın. Kendinize iyi bakın, hoş çakalın.

Yorum Yaz

83 − = 82