Kızlar Neden Soğuk Davranır? Soguk davranan kıza neler yapmalı?

Kız arkadaşım soğuk davranıyor

Hoşlandığınız kız ya da sevgiliniz telefonlarına cevap vermiyor mu. Siz görüşmek istediğinizde türlü bahaneler uyduruyor ya da esprilerinize hiç gülmüyor mu? Yanınızdayken sizinle ilgilenmiyor adeta siz yok musunuz gibi davranıyor. Ne yaparsanız yapın, kızı mutlu edemiyor musunuz? Bu soruların hemen hemen hepsine cevabınız evet ise yani maalesef kız size soğuk davranıyor bencede. Peki neden soğuk davranıyor yani sebepleri ne olabilir, aranızı nasıl düzeltebilirsiniz? Gelin onların gözünden bakarak ihtimalleri çözmeye çalışalım.

  1. Size tüm bu soğukları yapan kız eğer sevgiliniz ise ortada gerçekten değişen bir durum var demektir. Şimdi bu ihtimalleri ele alıp birazdan açıklayacağım ama size az önce saydığım ve aklıma gelmeyen, sayamadığım ve daha nicelerini yapan kişi hoşlandığınız kızsa baştan söyleyeyim, hiç uğraşmayın yani belki kız sizinle ilgilenmiyor. Bence sizde kendinizi daha fazla üzmeden bu aşktan vazgeçtin. Hayatta her istediğimiz olacak diye bir şey yok maalesef. Keşke olsa da neticede bu saydıklarımın sadece birkaçını yapıyorsa hala umut var demektir. Ama hemen hemen hepsini yapıyorsa çok şansınız yok. Kimseye kendini zorla sevdiremezsin. O heyecan o kıvılcım ilk anda olmadıysa sonradan olacak işler değil. Örnekleri var tabi ama çok nadir, aşkınızı karşılıklı hissedeceğiniz yaşayacağınız başka kızlarda arayın derim. Karşılıksız bir aşkı kara sevdaya dönüştürüp durduk yere çekmeyin. Mutlaka mutlu olabileceğiniz başka bir kız bulabilirsiniz.

Kızlar Neden Soğuk Davranır? Soguk davranan kıza neler yapmalı?2. Eğer sevgiliniz size soğuk davranmaya başladıysa bunun sebeplerinden birisi size kızmış olabilir. Peki neden kızdı bunu bulmaya çalışın? Yani bunu bulmak için dedektif olmanıza gerek yok herhalde. Bir düşünün neler yaşadığınızı bir muhakeme edin. Kıza da sorun aslına bakarsanız bütün ilişkilerin temel sorunu, iletişimsizlik. Sadece kadın erkek ilişkilerinde değil, aile, iş, arkadaşlık hepsinde temel sorunun sebebi iletişimsizlik. O yüzden bu konuyu onunla konuşmaya çalışın. Yani sonuçta sorulmadan çözemezsiniz. Tamam kız telefonlarını açmıyor, yanınızdayken konuşmuyor, gülmüyor biliyorum ama yanıt vereceği soruları sorup konuşturabilirsiniz. Yani alim olmak her şeyi bilmek değil. Doğru soruları sormaktır.

3. Belki de soğuk davranmasının tek sebebi gerçekten de çok yoğun olmasıdır. Yani çok meşgulümler bence her zaman çok inandırıcı değil ama yani insan isterse mutlaka zaman ayırır evet ama, kastettiğim önceki zamana kadar sizinle ilgilenmiyorsa gerçekten meşgul olabilir. Geçen hafta saat başı konuşurken ya da mesajlaşırken bu hafta sadece akşamları yarım saat konuşuyorsanız, ki o konuştuğun zaman da bile karşı tarafın gerçekten yoğun olduğunu anlayabilirsiniz. Peki nasıl o kısacık zamanlardaki konuşmanızda size olan ilgisinden sizi dinleyip dinlemesinden. Yani o yarım saatte kız tam anlamıyla sizinle ise gerçekten diğer saatlerde meşgul olabilir. Sonuçta hepimizin yoğun dönemleri oluyor. Sakın bu süreçte baskı yapmayın. Üstüne gitmeyin. Anlayışlı, destekleyici, olumlu bir sevgili oldun ya da arkadaş, flört, artık her neyseniz yani kısa zamanda meşgulü azaldığı zaman tamamen dönecektir zaten.

4. Kız bayağı bayağı buz kesiyorsa bunu hissedersiniz zaten, yani kendinizi kandırmaya çalışmayın, inanmak istediğiniz olumlu anlamlar çıkarmak için de kılı 40 yarmayın. Artık sizden hoşlanmıyor olabilir, sizden soğumuş olabilir ya da başka birinden hoşlanmaya başlamış olabilir. Bu yüzden soğuk davranıyor. Hatta sizden nasıl ayrılacağım planlarını yapıyor olabilir. Eğer başka birinden hoşlanıyorsa, yapacak bir şeyiniz yok elbette. Yani önüne yatıp hayır onu alma beni al diyecek halimiz de yok, güle güle ama sizden soğudu. Oysa bu soğumanın sebebi siz olabilirsiniz. Yani sizden kaynaklı olabilir, bunu çözebilir, eski saadetimize kavuşabilirsiniz. Tabii ki başka biri yoksa. Soğumasına sebep olduğunuz hareketinizi, tavrınızı düşünüp konuşup bulun. Ya da bulmaya çalışın. Bundan sonrası için dikkatli olacağınıza tabi gerçekten olmak isterseniz kızı ikna edin etmeye çalışın. Sadece ikna değil aslında gerçekten tavrını bu yönde değiştirmelisiniz. Yani çok konuşmayıp icraata dökülmesininiz arkadaşlar mutlu bir ilişki için fedakarlık yapmanız şart.

5. Bazen de kızlar sizi denemek için size soğuk davranmaya başlayabilir, sizden, aşkınızdan emin olmak için evet arkadaşlar yani bizden farklı oldukları kesin aslında ne gerek var böyle fantezilere oyunlara ama yapacaksın onlarda böyle yani, biz neysek oyuz? Ama onlar maalesef böyle alengirli şeyleri seviyorlar. Biz de onları seviyorsak katlanacağız. Sonuç olarak oyuna ister istemez dahil oldunuz. Eğer kızı kaybetmek istemiyorsanız oyun oynayacaksınız, ama kuralına göre tabi, oyunu kazanmanın yolu ilgi göstermenizden geçiyor. Aslında samimi bir şekilde ilgi göstermekten, yani rol yaparsanız karşı taraf bunu anlar. Haberiniz olsun. Kızla ilgilenin arayın sorun mesaj atın hediye yollayın, çiçek yollayın, siz yollayın ki karşı taraf aşkınızdan emin olsun, yani ne yaparsınız var böyle tipler.

6. Kızın gerçekten kendi yapısı yani mizacı soğuk olabilir. O yüzden soğukmuş gibi geliyor olabilir. Tabi yapısı soğuk olan bir kız en başından beri söyledik yani önce sıcak sonra soğuk değildir. Şüphe uyandıracak bir durum yok. Yani kızın yapısı böyle olduğu için size her zaman soğuk davranacak ve bu böyle kalacak yapacak bir şey yok yani, arkadaş çevresinde, aile ilişkilerinde en önemlisi de sizinle veya ilişkinizle ilerledikçe de tabii ilk başlardaki gibi çok soğuk davranmaz ama çok da büyük bir şey beklemeyin bunu göze alın. Yoksa bu durumu değiştirebilmek için yapacağımız bir şey yok. Yani kızı öyle kabul etmek zorundasınız baştan söyleyeyim, evet gördüğünüz gibi kızların soğuk davranmasının türlü türlü sebepleri olabilir. Eminim aklınıza gelmeyen, sayamadığımız belki de hiç düşünmeyeceğiz şeyler vardır. Biz elimizden geldiğince ihtimalleri ele aldık. En azından anlattığımız şeyleri artık nasıl çözeceğimizi biliyoruz.

Aranızda sevgilisinin flörtün soğuk davrandığı varsa bugünden itibaren soğukluğa son veriyoruz.

Yorum Yaz

− 4 = 6