Kişiye Göre Botoks Nasıl Yapılır?

Merhaba, medikal estetik hekimi dr orhan cesur ben, bugün sizlere medikal estetik uygulamalarından en önemlisi botokstan bahsetmek istiyorum. Kişinin çizgileri, yaşı, cinsiyeti, botoks uygulama da çok önemli faktörlerdir. Yani botoksun uygulama tekniği uygulama şablonu kişiye göredir. Belli bir şablon olup yüzümüze yerleşti, belli noktalar yoktur. Sıklıkla karşılaştığımız noktalardan bir tanesi de botoksun yanlış olması işte burada belirlenirken.

Kişinin çizgileri özellikle kaş arası alın bölgesi, kaz ayağı dediğimiz bölgeler iyi bir değerlendirme yapılarak oralara uygulanacak olan doz miktarı ve noktaları kesinlikle doğru belirlenmeli ki, yaptığımız botoksun uzun etkilerinden istediğimiz gibi faydalar bilelim. Evet, botoks yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi de her hastaya bir şablon uygulanacak botoks yapılıyor olmasıdır. Öncelikle hastamızı değerlendiriyoruz hastamıza.

Kaşlarını yukarıya kaldırmasını söylüyoruz?

Varsa kırışıklara ne yapıyoruz? Önce yerlerini belirleyip botoks uygulama noktaları işaretliyoruz. Sonra kızmasın söz kaç tane çakmasını evet gördüğünüz gibi karşılarında ciddi bir çatma var. Şimdiden böyle ileride çok daha derin olacak ve son olarak da hastalığın kaz ayağı bölgesi dediğimiz bölgesine.

Kişiye Göre Botoks Nasıl Yapılır?

Gözden, güneşten kısar gibi kısmasını istiyor. Gülümser gibi yapmasını istiyorum. Gördüğünüz gibi burada çok fazla karışıklık olmadığı için sadece 2 nokta belirliyorum ve hastamızı gördüğünüz gibi yüzünde şu anki durumuna göre botoks uygulama yapacağım yerleri belirledim.

Şimdi buralara hangi dozda uygulama yapacağımız ile kendimizi biliriz. Çünkü hastamızı karıştır çok fazla derin değil. Eğer hastamız 45 yaşın üzerinde olmuş olsaydı kırışıkları daha farklı olacaktı ve potos uygulama noktalarımızı sayısı.

Ya da doz miktarı artacaktı. Kişiye özel olan bu uygulamalarda özellikle uzman hekimleri tercih etmenizi öneririm. Herkese iyi günler dilerim.

Yorum Yaz

18 + = 26