Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bugün size kepçe kulak estetiği ile ilgili bazı bilgiler vermek istiyorum. Kepçe kulak problemi diğer estetiklerden farklı olarak çocukluk ve ergenlik yaşında insanı örseleyen üzen bir durumdur tedavisi de yine diğer estetikler dan çok farklı olarak 6 yaşından itibaren yapılabilir. Benim genel olarak önerdiğim hastaların okulda rahatsız olduğu ya da çevresinde rahatsız olduğu zaman tedavi için plastik cerrahlara başvurulmalıdır.

Ameliyat nasıl yapılır?

Önce bilgisayarda planlama yapılabilir, hastayla beraber şeklinin nasıl olması gerektiğine beraber karar verebiliriz.

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kula üst orta ve alt olmak üzere 3 bölümden oluştuğunu hayal edin ve her 3 bölümün farklı problemleri birbirine uyumlu hale getirilerek çözülebilir. Örneğin kimi insanın kulağının üst kısmı çok kepçedir ya da kulak memesi çok büyüktür.

Bunların hepsini yüzün kalsine uygun dengeli bir hale getirmek mümkün. Örneğin daha düz bir yüzeye daha düz kulak yaparken, daha oval bir yüze daha kıvrımlı bir kulak yapmak mümkündür. Dediğim gibi lokal anestezi altında ameliyata girdiğimiz zaman hastaya ayna yardımıyla oluşan sonucu gösterip bu sonuç üzerinde düzeltmeler de yapabiliyoruz.

Bu da hastaların çok hoşuna giden bir durum kimlere yapmak lazım?

Tabiki psikolojisi stabil. Başka sorunları olmayan bir problemleri az olan ya da olmayan hastalara yapmak lazım. Bunu da önceden tanıya biliyoruz. Kalıcı dikiş kullanmıyoruz. Hastalar ameliyat olduktan sonra doktorların a gitmek mecburiyetinde bile çoğu zaman kalmıyorlar. Online olarak onları takip edebiliyoruz. Çok az problem görünen bir ameliyattır ama olan problemler de en sık görülen kulağım tekrar açılmasıdır.

Yeni gelişen teknikler sayesinde artık bu açılma durumunda tüm sorumluluk ve masraflar üzerimize alarak hastaya ikinci ameliyat yapmayı taahhüt edecek kadar ilerlediğimizi görüyorum. Kısaca toparlamak istersek kepçe kulak ameliyatları sonucu önceden görebildiğimiz lokal anestezi altında yapabildiğimiz hastanın 2 gün sonra normal hayatına döndü. Sonuçları önceden tahmin edilebilen yüz güldürücü ve 6 yaşından itibaren yapılan ameliyatlardır. Hepinizi ankara’dan sağlık, mutluluk ve güzellikler diliyorum.

Hoş çakalın.

Yorum Yaz

33 + = 35