Karantina Günleri Cilt Bakımı Medikal Yüz Gençleştirme

Peki medikal olarak yaptığımız yüz gençleştirme işlemlerin de ultrasonu, radyo frekansı ve lazeri çok yoğun olarak kullanmaktayız. Çünkü 35 li yaşlardan sonra yüz bölgesinde yer çekiminin etkisiyle bir sarkma başlamakta. Göz çevresinde alın bölgesinde karışmaları başlamakta ve sarkma ile beraber de yüzde özellikle gördüğümüz boşluklar oluşmaktadır. Kişiye ihtiyacı doğrultusunda botoks dolgular yapılabilir.

Ama cilt kalitesini artırmak için radyo frekans dediğimiz altın iğne uygulamaları gözenekleri sıkılaştırıp lif dediğimiz yukarı doğru çekme etkisi yaptığı için özellikle yılda bir kez olarak yaptığımız en sevdiğimiz uygulamalardan biridir. 35 li yaşlardan sonra gözeneklerde hafif yumuşama açılma ve aşağıya doğru sarkması görüyoruz. Radyo frekans dediğimiz altın iğne uygulamasıyla gözeneklerini sıkılaştırır.
Karantina Günleri Cilt Bakımı Medikal Yüz Gençleştirme

Cildi daha toparlandığını ve yukarıya doğru çektiğini gördüğümüz için radyo frekans uygulamalarını çok sık olarak yapmaktayız. Günümüzdeki lazer teknolojileri ile de özellikle cildin üzerindeki matlı almakta renk değişikliğini düzenlemekte, yüzünü daha parlak, daha canlı ve daha lekesiz olduğunu görmekteyiz. Günümüzde radyo frekans ve lazer uygulamaları kombine edilerek derin nem verme uygulamayla birlikte en çok tercih edilen antiaging uygulamalardır.

Bu uygulamalar otuzlu yaşlardan sonra belirli bir aralıkla yapıp tekrarlandığı takdirde kişi hem daha az yaşlanacak hem de yerçekimine karşı yenik düşmüş olacaktır. O yüzden tüm medikal uygulamalar için doktorunuzun yaptığı programa lütfen sadık kalmaya çalışın demek değil. Çünkü dolgu botoks zaten belirli bir yaştan sonra ihtiyaç doğrultusun da yapılacak ama unutulan bir şey vardır ki cildin gergin ve parlak durmasıdır. Bunlarda bu uygulamalarla desteklendiği takdirde kişi ne kadar yaşlanırsa cilt kalitesini korunmuş olacaktır.

Yorum Yaz

79 − 72 =