Kalıcı Dudak Makyajı – Dudak Pigmentasyonu

Bugün size dudak pigmentasyonuyla ilgili önemli bilgiler vereceğim. Dudak pigmentasyonu cilt ile reaksiyona girmeyen tamamen bitkisel pigmentlerin deri altına enjekte edilmesidir. Dudaklarınız renksiz se veya daha canlı renkte olsaydı diyorsanız ya da asimetri probleminiz varsa dudak pigmentasyonu uygulamasını tercih edebilirsiniz. Uygulama ortalama bir buçuk saat kadar sürer. Kalıcılığı minimum bir buçuk yıldan 3 yıla kadar değişir. Dudağındaki renk parça parça değil komple yavaş yavaş silinir.

Uygulamada dudağınızı 2 kez anestezik kremler ile ovuyoruz. Böylelikle acı hissini en aza indirmeye çalışıyoruz. Uygulamadan sonra size vereceğimiz kremle ortalama 5 gün bakım yapmanız gerekiyor. Uygulama günü dahil dudağınıza 3 gün rujlu bir görüntü oluşuyor. Dudağınız minimum 5 gün, maksimum 7 günde tamamen iyileşmiş oluyor. Fakat net ve doğru rengi 4 hafta sonra görüyoruz. Bu sebeple uygulamadan 4 hafta sonra sizi kontrol seansına çağırıyoruz.

Kalıcı Dudak Makyajı Dudak Pigmentasyonu Kontrol şansımızın amacı yaptığımız uyguladığımız renkten memnun olup olmadığını sorgulamak ve ayrıca dudağınızın herhangi birinde ton far olup olmadığına bakmak, dudak rengini seçmek tercih ettiğiniz film animasyon uzmanı renk skalası ile doğru orantılıdır. Hafif lipstick, tarz renkler ya da çok doğal kimse anlamayacak kadar doğal tonları seçebilirsiniz. Dudak sınırlarının dışından uygulama yapıldığı zaman dudağınızın etrafında bir çizgi görüntüsü oluşacaktır ve bu da doğallıktan çok uzak görünecektir.

Yine dudak hatlarınızı belirleyecek olan kalemle tasarım yaparak size çizimini gösterecek olan pigmentasyon uzmanıdır. Dudak pigmentasyonu işleminde bize en çok sorulan sorulardan biri önce pigmentasyonu yaptırmalıyım. Yoksa önce dolgu yaptırmalıyım. Öncelikle dudaklarınız çok renksiz se ya da renk asimetri varsa muhakkak önceliği pigmentasyonu vermeliyiz. Fakat hacım asimetri niz varsa önceliğimiz dolguda olmalıdır. Hem dolu hem pigmentasyon yaptırmak istiyorum. Dudağımda renk asimetrisi de yok diyorsanız o zaman yine önce pigmentasyon yaptırmalısınız. Çünkü hatları ve sınırları net duran dudaklarda dolgu çok daha iyi görünecektir.

Yorum Yaz

+ 48 = 55