İstanbul’a En Yakın Tatil Yerleri

Uzun tatil planları yapıyor fakat işlerinizin yoğunluğundan fırsat bulamıyorsanız, günübirlik veya birkaç günlük İstanbul civarlarında gidebileceğiniz tatil önerilerim var. Bunlardan ilki Avşa İstanbul’a 100 kilometre uzaklıkta tertemiz havası, ormanları, plajı ve huzurlu atmosferiyle kafa dinlemek isteyenlerin oldukça fazla tercih ettiği bir kaçış noktasıdır.

Kıyıköy İstanbul’a 2 buçuk saat uzaklıkta Karadeniz’e kıyısı olan kasabada yeşillikler içinde denizle birleşen derilerin manzarası görenleri kendine hayran bırakıyor. Denizi ise yüzmek isteyenler için ideal. Ayrıca Karadeniz’in taze balıklarını burada bulmak mümkün. Balık kadını yapabileceğiniz çok şirin, kafe ve restoranlar da mevcut. Kıyıköy manda yoğurdu da oldukça meşhur. Tatilden dönmeden önce mutlaka tatmanız gereken bir lezzet.

İğneada Trakya’nın Karadeniz sahilinde yer alır. Istanbul’a uzaklığı yaklaşık olarak 250 kilometredir. İğne adadaki longoz ormanı görsel şölenin yanında Avrupa’nın en büyük ormanı olarak bilinmektedir. İğne adaya gelirken yol üzerinde dupnisa mağarası mutlaka görmelisiniz. Iğne adanın sahilleri geniş denizi ise tertemiz altın sarısı kumu ile Akdeniz’i aratmayacak kadar güzel bir belde İğneada deniz ürünlerini doğal sebze meyveleri. Yöresel yemekleri oldukça uygun fiyat alabilirsiniz.

İstanbula En Yakın Tatil YerleriŞile uzun plajı ve çok seçenekli pansiyonları ile yanı başınızda duran bir cennet gündüz denizin tadını çıkarıp akşam kurulan pazarda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca kamp için alanları da mevcut. Şile kalesi ve özellikle şile feneri görülmeye değer yerler arasında. Yoğ. Şarköy Tekirdağ’ın bir ilçesi olan Şarköy İstanbul’a 234 km mesafededir.

Marmara denizinin temiz kalan son nadir yerlerinden biridir. Yazlıkların yanı sıra ilçede otel ve pansiyon gibi konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Kilyos İstanbul un Avrupa yakasının Karadeniz kıyısında Sarıyer ilçesine bağlıdır. Istanbul 30 km uzaklıktadır. Şirin bir sayfiye tatil beldesi olan Kilyos un plajları temiz sahil şeridi olup Kilyos burnundan gümüş dere plajı’na kadar uzanmaktadır. Yaz aylarında biç kulüpler oldukça fazla eğlence ve kalabalığı seviyorsanız Kilyos tam size göre.

Riva Beykoz un şirin sahil köyü Riva İstanbul’a yarım saat uzaklıktadır. Balık tutup piknik yapmak için ideal bir ortamdır. Motor sporlarına uygun arazisi sayesinde civarı atv’de dolaşabilirsiniz. Sapanca İstanbul’a bir buçuk saat uzaklıktaki sapanca gölü’nün kuş cıvıltıları içinde muhteşem doğası bulunmaktadır.

Civardaki tesislerde spor masajı ile yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Gölün çevresinde yürüyüş ve hamak keyfi dinlenmek isteyenler için ideal bir seçim olacaktır. Avşa adası, Marmara denizi’nin ortasında Kapıdağ yarımadası’nın uzantısında ki adalar gurubundan biri avşa adası dır İstanbul deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakika uzaklıktadır. Adanın eski yerleşim yerlerinde rum ve bizans etkisini görebilirsiniz. Avşa üzüm bağlarıyla ünlü ve halk arasında şarap adası olarak anılmaktadır.

 

Yorum Yaz

44 − 38 =