İlk görüşmede altın değerinde 5 kural

̇İlk Buluşmada Bu 5 Şeyi Yapmayın

İlk buluşma bakalım ilk ve son buluşma mı olacak yoksa ilişkinize açılan bir kapı mı, böyle akışına bırakılacak bir an değil ama merak etmeyin. Birkaç detayla ikinci buluşmanızı garantileyebilirsiniz. Bakalım nelere dikkat edeceğiz?

1. Öncelikle buluşma yeri belirlemelisiniz. Öyle meydandaki durakta buluşuruz, oradan da kafamız nereye eserse oraya gideriz. Böyle düşünmüyoruz. Buluşacağımız, gideceğiniz yerin kızı olumlu anlamda etki etmesini sağlayın. Hem bu unutamayacağınız bir anınız olsun. Çünkü sizin için çok önemli ilk buluşmanız. Peki nerede buluşabilirsiniz? Bunun üzerine düşünün, bulunduğunuz ilde farklı romantik nereler var, oraları bulup tabi yani şuan sosyal mesafe dikkat ediyoruz biliyorsunuz. Dolayısıyla gideceğiniz yerlerde. Çok kalabalık olmamasına dikkat edin. Yani sosyal mesafeyi koruyabileceğiniz mümkünse açık havada vakit geçirebileceğiniz bir yer olsun. Bu arada kızı ürkütmemek için de gizemli yerlerden uzak durun. Bilindik ve üzerinde düşünülmüş bir yer olsun çok sıradan olmasın. Etkisi büyük olsun.

2. Evet beyler yine Ahmet ile buluşur gibi ev kıyafetlerinden hallice bir kombinle kızın yanına gitmeyin, yani bakın ne oldu? Sonuçta ilk defa yüz yüze geleceksiniz. Yani ilk buluşmanız, daha sonra sizi zihninde hep öyle canlandıracak bu son derece önemli yani temiz olun, bakımlı olun, parfüm kokun, kokuda kızı etkiler, kızın kafasını canlandırın. Ayrıca giyeceğiniz kombine özen gösterin, isterseniz size bir kaç kombin önerisi vereyim yani hem rahat olun. Hem şık olun ki o rahatlığınız, şıklığınızın karşı tarafa direkt etkisi önemlisi kendinizi iyi hissedin peki ne gelebilirsiniz.

İlk görüşmede altın değerinde 5 kuralBence ilk buluşma için pantolonlar harika üzerine de chino pantolonunuzun rengiyle uyumlu bir polo yaka tişört, altınada yine renklerle uyumlu bir snickers tabi maskenizi takın unutuyorsunuz, dilerseniz polo yaka tişört yerine yarım kollu bir gömlekte tercih edebilirsiniz. Hem bu sayede kombine hareket katabilir, üzerindeki çiçeklerle kıza ince bir mesaj verebilirsiniz.
Pekala kotta tercih edebilirsiniz. Ceketinizi gömlek ile tamamlayabilirsiniz. Altında snicker, hatta içine desenli çorap giyebilirsiniz. Sonuçta iş görüşmesine gitmiyorsunuz, farkındayım.

3. Şimdi buluştuğumuz andan itibaren sürekli kendinden bahsetme, ben ben ben ben ben demek yani demem o ki duyarlı olup karşı tarafın da sohbete katılabileceği konulardan konuşuyoruz. Yani illa kızın şahsına, hayatına yönelik konulardan bahsetmemiz gerekmiyor. Hem karşı tarafta kendisini sorguya çekilmiş gibi hissetmez, bunu istemeyiz. Günlük çok da ciddi olmayan, yani gülüp eğlenebileceğiniz mutlu olabileceğini sohbetler yapmaya çalıştığınızı biliyorum. Yani illa bir noktadan sonra kendinizden bahsetmek zorunda kalacaksınız, işte o noktada çok da sıkıcı olmayan çok ortamı germeyen ama kıza güven vermek için kıza bir sırrınızı söyleyebilirsiniz. Yani bu sayede aranızdaki sıcaklık ve samimiyetle artar. Bu sır konusu çok önemli bir detay bence kullanın.

4. Sohbetiniz kadar beden dili de çok önemli. Yani biliyorsunuz Ahmet ile buluşsanız sonuçta Ahmet’le oturur, karşılıklı el şakaları falan yapabilirsiniz. Ama bugün farklı karşılıklı oturmak olayı ciddiyet katar ortamı gelebilir. Yani iş görüşmesindeymişsiniz gibi hissedebilirsiniz ama yan yana oturursanız bunun tam tersi çok daha sıcak, bir ortam olur, tabi sosyal mesafe önemli ama karşılıklı maskelerini takarak sohbet edebilirsiniz. Bu arada beden dilinize dikkat edin. Öyle konuşurken sürekli saçınızla yüzünüzle oynamayı sürekli saate bakıp da sıkılmış gibi gözükmeyin, kollarınızı böyle çapraz şekilde bağlayıp kendini sohbete kapalıymış gibi göstermeyin.

5. Göz kontağı kurmaktan kaçınmayın ama sürekli gözünüzü kızın üzerine dikmeyin. Bu onu biraz rahatsız edebilir ama bunun tam tersi de olur bazen. Yani kızın hiç yüzüne bakmazsak, başka yerlere bakarak ortamdan uzaklaşmak istediğimizi karşı tarafa aktarabilirsiniz. Hatta hiç mi hiç konuşmak istemediğiniz izlenimini uyandırır. O yüzden kızla konuşurken kızın gözünün içine bakın ama sohbet dışında illa kızın gözünün içine bakacağım diye ortamı germeyin yani her ne yapıyorsanız ortalamayı tutturmaya çalışın.

Tamam Ahmet le buluşmuyoruz dedik ama bu sefer Ahmet’le buluştuğumuz zamanda ki samimiyetinize ihtiyacımız var, ilk buluşmamızda o samimiyetinizi koruyun. Yani kendiniz olun. Rol yaparsanız ilişkimizin devamı için hiç de iyi olmaz. Birbirinizin gerçek halleri ile ilişkiye başlaya bilmelisiniz ki ileriki süreçte gerçekten mutlu bir ilişkiniz olsun, ilk buluşmamızda saydığım bu 5 maddeye dikkat ederseniz ikinci buluşmamızı kesinlikle garanti diyebilirsiniz.

Dilerim sonrasında mutlu mesut giden bir ilişkiniz olur kendinize iyi bakın, hoş çakalın.

Yorum Yaz

44 − = 43