Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Herkese merhaba ben kıdemli uzman milli antrenör Soner Kul, evet, bugünkü konumuz kilo verme, kilo almanın en büyük nedeni hareketsiz yaşam. Bunun dışında kötü beslenme alışkanlıkları, su tüketmeme ve uyku bozuklukları, kilo verememenin en büyük sebebi herhangi bir sağlık problemi olmasına rağmen herhangi bir hastaneye gidip doktor kontrolünde kan testi, yaptırmamısanız kan testinde eğer d vitamini b 12 vitamini demir bunlarla ilgili bir probleminiz varsa kilo verme hızınızı hep yavaş olacaktır.

Peki nasıl kilo verebilirsin?

Öncelikle hareketsiz yaşamdan hareketli bir yaşama geçmemiz lazım. Günlük mutlaka 10000 adım yürüyüş yapmamız lazım. Bunun dışında sağlıklı beslenme alışkanlıklarını kazanmamız lazım. Yani fastbook ve hazır gıdalardan uzak durmamız gerekiyor. Yine uyku çok önemli, iyi bir uyku günlük 6-8 saat arasındadır. Su tüketimini unutmayalım, vücudumuzun üçte ikisi sudan oluşuyor, günde en az 23 su tüketmemiz lazım.

Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması GerekenlerKan değerlerimiz de eğer herhangi bir bozukluk varsa mutlaka doktor kontrolünde bunların tedavi edilmesi gerekiyor. Kilo verme programlarında spor kısmına gelecek olursak, sporun herhangi bir saati var mıdır? Aslında sporun herhangi bir saati yoktur ama metabolizmamız güneş batmadan önce daha aktiftir.

Yani gündüz yapacağımız sporlar sizin metabolizmanızı çalıştırmak için daha etkili olacaktır. Günümüz şartlarında birçok insan masa başında çalışıyor ve egzersiz yapamayacağını düşünür ve bu kilo vermede olumsuz etkiler yaratıyor.

Halbuki arabayla gidebileceğiniz bir mesafe yürüyerek giderseniz veya asansör yerine merdiveni kullanırsanız bu bile sizin için kalori açığı oluşturmak da etkili bir yöntem olacaktır. Bunları da kendiniz için egzersiz olarak var sayabilirsiniz. Spor yapabilmek için illa ki spor sana ihtiyacımız yok. Evde ofiste parkta birçok alanı kullanarak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Online destek alıp yine ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Spor yapın, sağlıklı kalın.

Yorum Yaz

35 − 28 =