Gripten Kurtulmanın En Kolay Yolu

Gripten Kurtulmanın En Kısa Yolu

Gribe ne iyi gelir?

Grip bulaşıcı bir hastalıktır. Genellikle belirtiler ortaya çıkmadan bir gün önceden başlayarak bir hafta sonrasına kadar hastalar gribi bulaştırabilir. Toplu yerlerde ve kapalı ortamlarda bulunan kişilerde hastalığa almak kolaylaşır.

Gripten Kurtulmanın En Kolay YoluHastalık kişiden kişiye solunum yolu ile geçen hastalığa yakalanmış kişinin hapşırma veya öksürme ile havaya verdiği su damlacıklarının içindeki virüsün sağlıklı kişi tarafından solunması ile bulaşır. Su damlacıkları 2 saat boyunca havada kalabilir ve insanları hastalığı bulaştırabilir. Grip için bitkisel tedavi önerileri.

Garip salgın halindeyken bol bol sarımsak yenmeli, evde gripli biri varsa odasının bir köşesine soyulmuş. Sarımsak konması hastalığın bulaşmasını engellemek için bir önlemdir. Ekmek üstüne dilimlenerek yenen bolca soğan bedeli, zararlı maddelerden arındırır ve sinir sistemini güçlendirir.

Bol bol c vitamini yönünden zengin olan portakal, mandalina, greyfurt ve limon yenmelidir. Muz açıklaması yapılıp suyu içilir. Ayrıca bolca muz yemek faydalıdır. 2 çay kaşığı çiğ kahve bir yumurtanın sarısı ile karıştırılarak içine bir tatlı kaşığı limon suyu ilave edilir. Karışımı haline getirerek bütün herkese acil şifalar dileriz.

Yorum Yaz

+ 51 = 57