GÖZ KAPAĞI OPERASYONLARI

Merhabalar ben dr Ebru Şen Meriç sizlere bugün göz çevresi estetiğinden bahsedeceğim. Göz çevresi estetiği neden ihtiyaç duyarız? Bunu anlamak için önce buradaki anatomiği bilmemiz lazım. Hepimizin baktığında dikkat ettiği şey derideki değişimler ama sadece deride değişim olmuyor. Deri altında bulunan deriye de oradaki yağ dokusuna destek olan kas dokusunda gevşeme oluyor. Yıllar içerisinde yine yağ yastıklarında da dokuların gevşemesine bağlı dışarı yapılaşma oluyor işte eğer yağlar sıklaştıysa derimiz farklıysa biz bu bölgedeki dokuların daha iyi hale getirilmesi için göz çevresi estetiği yapıyoruz.

Çünkü bu durumlarda daha yaşlı, yorgun, üzgün görünüyoruz. Hatta üst göz kapağında sarkma daha depresif, daha yorgun hissetmenize sebep oluyor. Dolayısıyla ifadelerinizi en iyi aktardığımız organımız olan gözlerimizin genç ve dinamik olması çok önemli. Üst göz kapağı cerrahisinde gelen istediği ihtiyaç duymuyoruz. Tam gözümü açtığımız zaman oluşan katlanmaya gizlediğimiz de oradaki deri fazlalığını kas fazlalığını ihtiyaç halinde sıklaşan yağ dokularını alaraktan, üst göz kapağınızı gençleştiriyoruz.

GÖZ KAPAĞI OPERASYONLARIEğer ihtiyaç varsa kaşlarda düşmüşse kirpik kaç mesafesi birbirine çok yaklaşmışsa genç yaşlı fark etmez. Kaşları asarak bu bölgenin daha dinamik, daha genç görünmesini sağlayabiliriz. 2 cerrahi kombine edilebileceği gibi sadece üst göz kapağı estetiği ya da sadece kaç kaldırma operasyonları da yapılabilir. Alt kapakta ise eğer 100 total olarak aşağı yerleştirilmişse mi facelift eklemek mi? Festivale alt göz kapağını kombine etmek lazım ama genciz yanaklarımın durumu çok iyi.

Sadece alt göz kapağında yaptıkları yağ torbaları var ya da sadece alt göz kapağında sıkıntı deri fazlalığı, derin kırışık olmasıysa o zaman alt göz kapağında ki yağ torbalarını gözümüzün içinden yaptığımız dışarıdan hiç görünmeyen bir kesiden kolaylıkla lokal anesteziyle alabiliriz. Unutmayın gözlerimiz.

Push aydınlık, genç canlı bakıyorsa zaten bütünsel olarak çok daha genç ve dinamik göreceğiz. Hepinize sağlıklı ve iyi haftalar güzel kalın.

Yorum Yaz

4 + 5 =