GÖZ ALTI TORBALARI TEDAVİSİNDE MEZOTERAPİ YÖNTEMİ

Merhaba ben medikal estetik hekimi dr. Orhan Cesur, bugün sizlere göz altı torbaları, oluşumu ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler vereceğim. Gözaltı torbaların oluşum nedenlerinin başında genetik faktörler ve sağlıksız beslenme gelmektedir. Alkol kullanımı, sigara kullanımı ve su tüketilmemesi bunların en başta sebeplerinden bir kaçıdır. Göz altı torbalarının tedavisinde sıklıkla iğneli mezoterapi yöntemi tercih etmekteyiz. Göz altı torbaları sıklıkla gözümüzün altında bir elma dilimi şeklinde dışa doğru sarkmış olan torbalanma şeklindedir ve bunlar bizi olduğumuzdan çok daha yaşlı gösterir.

En fazla rahatsızlığı bu sebeple görüntümüz bozulduğu için duyarız ve bunları da biz iğneli mezoterapi yöntemiyle 4 ya da 6 seansta 15 günlük aralıklarla mezoterapi yöntemiyle daha iyi bir hale getirebiliyoruz, belli noktalardan uygulanan minik iğne uçları yapılan bir uygulamadır. Gözaltı torbalarında uygulanan mezoterapi yöntemlerinden sonra bu tarz oluşumların tekrarlamaması için kaliteli bir yaşam sürmemiz, sağlıklı beslenmemiz iyi bir kaliteli uyku uyumamız ve alkol ve sigara tüketimine kesinlikle vazgeçmemiz gerekir.

GÖZ ALTI TORBALARI TEDAVİSİNDE MEZOTERAPİ YÖNTEMİGöz altları için üretilen bu ürünlerin göz çevresine ve göze herhangi bir zararı yoktur. Gözaltı tedavilerinde uygulama bölgesinde hassasiyet durumuna göre minik komplikasyonlar gelişebilir. Bunlar kızarıklık, ödem ya da morluklardır.

Buz kompresi uygulayarak bu bölgelerdeki şikayetlerimizi 24 saat içerisinde geçebilir. Bu işlemlerden sonra hastalarımız hamam sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan ve aşırı terlemeye sebep olan ağır spor faaliyetlerinden uzak durmalıdırlar. Gözümüz en önemli hayati organlarımızdan bir tanesidir. Gözünüzün etrafına ve gözümüze yapılacak olan müdahaleler kesinlikle ve kesinlikle uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır, iyi günler dilerim.

Yorum Yaz

− 5 = 3