Göz altı morlukları nasıl geçer? Göz altı morluklarına ne iyi gelir?

Sizlere göz altı morlukları neden olur ve tedavisi ne neler yapılabilir?

Bu konuda bilgi vereceğim. Bazı kişilerin yapısal olarak göz altları daha koyu renkli ve çukur görünebilir. Bu kişiler çocukluktan bu yana gözaltındaki o renk değişikliğinden şikayet ederler. Diğer yandan yaşla zamanla yaşam tarzımıza, genel sağlığımıza bağlı olarak da göz altları giderek koyulaşabilir. Yaşam tarzı derken beslenmemiz vitamin, mineral, eksikliklerimiz, alışkanlıklarımız, özellikle sigara alkol kullanımı.

Uyku düzenimizin bozuk olması, geçirdiğimiz hastalıklar, kullanılan ilaçlar da göz altlarının koy ulaşmasına neden olabilir. Özellikle yaş aldıkça derimiz incelir rengi solar kırışıklıklar ve renginde değişimler ortaya çıkar. Göz çevresi derisi yüzün diğer alanlarına göre daha ince yapıdadır. Dolayısıyla yaşlanma belirtilerini daha erken dönemde gösterir. Yaşlanan deri sıkıldığını ve canlılığını kaybeder.

Göz altı morlukları nasıl geçer? Göz altı morluklarına ne iyi gelir?

Yaşımız ilerledikçe göz altındaki yağ doku ve kemik yapılarında küçülmeler olur. Bu da gözaltının çukur görünmesine neden olur. Bu durumlar nasıl çözümlenebilir? Biraz önce bahsettiğimiz bu durumu artıran faktörlerden uzaklaşmak, yaşam tarzımızı düzenlemek, birinci yapmamız gereken önlemdir. Onun dışında deri güçlendirecek uygulamalar ve bu çukurluğu gidermeye yönelik uygulamalar olmak üzere 2 aşamada tedavi uyguluyoruz.

Derimiz incelip rengi koyulaştığı için onu canlandırmaya, sıklığını artırmaya yönelik uygulamalar yapılabilir nedir bunlar?

Vitamin, mineral enjeksiyonları, prp uygulaması, lazer tedavileri, deri soyma işlemleri, altın iğne uygulamaları, gençlik aşıları ve kolojen aşıları, deri güçlendirmeye yönelik uygulamalardır. Bu uygulamalarla deri daha sıkı ve parlak bir hal alır ve rengi açılır. Onun dışında göz altlarındaki çukur görünüm için yada uygulamaları veya hidrolik asit dolgu uygulamaları yapılabilir. Bu uygulamalarla gözaltındaki gölgeli görünüm azalır. Göz çevresinin rengi açılır.

Böyle daha canlı, parlak bir göz altlarına sahip olabiliriz.

Yorum Yaz

6 + 4 =