Gerçek aşkı anlamanın 20 yolu

Gerçekten Aşık Olup Olmadığınızı Anlamanın 6 Yolu

Bazen kendimi zorla mutlu olduğumuza inandırmaya çalışırız. Fiziksel olarak beğendiğiniz kişinin ruh eşiniz olduğunu, hatta hayatımın aşkı falan olduğunu düşünürüz ama bir türlü gerçek anlamda mutlu olamayız. Yani sürekli gelgitler, gerginlikler, huzursuzluklar bir gün iyi ertesi gün tatsızlıklar böyle bir ilişkiniz varken. Üzgünüm ama hiçbir zaman gerçekten mutlu olamazsınız. Çünkü aslında siz o kızı sevmiyorsunuz, ya da o kız sizi sevmiyor. Evet, ciddiyim.

İşte aranızda aşkın olmadığını gösteren 6 hareket.

1 Ona karşı dürüst değilseniz onu gerçekten seviyorsunuz demektir. Yani dürüstten kastım, onun yanında olduğunuz gibi davranmıyor sanız rahat değilseniz sürekli kaygılı rol yapan, kendiniz gibi davranmayan, içinizden geldiği gibi konuşmayan, aslında hiç olmadığınız biri gibi davranıyorsanız. Evet, gerçekten seviyorsunuzdur. Çünkü gerçekten severseniz onun yanında rahat ve kaygısız olamazsınız.

Gerçek aşkı anlamanın 20 yolu2 Arkadaşlar sır saklamazsanız, rol yapmazsanız, aranızda duvarlar olamaz. Ondan uzaklaşmaya başladıysanız ki bunun ismi soğuma oluyor. Buluşma planlarınızı bahaneler uydurup iptal ediyorsanız, daha çok akrabalarımızla, arkadaşlarımızla vakit geçirmek istiyorsanız kendinizi kandırmayın. Kızı da kandırmayın. Yani siz onu hiç sevmemişsiniz. Gerçekten sevseniz uzaklaşmalısınız. Tabi başlardaki heyecanınız uzun süre devam etmez. Bu çok normal. Ben ondan bahsetmiyorum. Yani uzun süre birlikte iseniz artık onu tanırsınız ve ona karşı heyecan azalır ama onu hiçbir zaman kaçırmazsınız. Birlikte plan yapmak, vakit geçirmek ikiniz içinde hala çok keyifli olur.

3 Aklınız başka yerdeyse yani onu dinlemiyor. Tartışmaktan bile kaçıyorsanız, zor sohbetlere, uzun sohbetlere girmekten sıkılıyorsanız, yani onu gerçekten sevmediğinizi söyleyebilirim. Eğer onu gerçekten sevseydiniz zaten onunla sohbet ederdiniz. Tartışmaktan da kaçmazsınız tartışma dediğim elbette sürekli kavga etmek değil, sizin ilişkinizin ters gittiğini hissettiğiniz, ilişkinizde sorun olarak gördüğünüz bir konu üzerinde tartışmaktan bahsediyorum. Ancak o zaman konuşarak çözebilirsiniz. Bu sayede ilişkinizi iyileştirebilir. Sorunlarında büyümesi engellersiniz.

4 Onu daha tanımadan hayallerine odaklanıp bir an evvel onları gerçekleştirmek istiyorsanız bu aslında ona aşık olmadığınızı gösterir. Mesela sevgili olalı daha 2 hafta olmuşken evlenmeye karar vermek gibi. Tamam, evlenmek istiyorsunuz. Bu çok hoş ama 2 haftada bir insanın tanıyamazsınız. Ki o insanla aile olmaya, birlikte yaşamaya karar vermek bence çok büyük bir iş, genelde bu hayale kızlar daha çok kapılıyor ama yapmayın kızlar yani bunu bize yapmayın onu tanımadan, hayallerinizi gerçekleştirmek için diretmek büyük ihtimalle yakın zamanda sizi mutsuz edecek. Çünkü daha hiç tanımadığınız bir kişi ile yola çıkmış oluyorsunuz. Bence telaşa gerek yok, aceleye gerek yok.

5 Sevginin mükemmel olmasını beklemeyin, çünkü onun gerçek yüzünü görünce yani onu filtresiz tanıyınca ufacık bir hareketinİ bile görseniz sinirlene biliyorsunuz hatta down oluyosunuz. Yani hiçbirimiz mükemmel değiliz ki, sevgilimiz de oda mükemmel olsun. Üstelik bu mükemmellik baskısını ona da hissettirirseniz size dürüst olmasını engellemiş olursunuz. Yalan ve mutsuz giden bir ilişkiyi sürdürmeye çalışırız hem de hiç sevmediğiniz birisi ile. Oysa gerçekten sevdiğiniz biri olsa onu tüm yönleriyle kabul edersiniz. Her haliyle de mutlu olursunuz. Yani sizi hayal kırıklığına uğratz işte gerçek aşk diye buna denir.

6 Anksiyete, gerilim, korku ve kaygı yaşamaya başladıysanız, sevginiz yüzünden geceleri kur kur kur uyuyamıyor, karnınıza ağrı giriyor olabilir. Aslında tüm bunlar size vücudunuzun sinyalleri, sevmediğiniz biri yüzünden yaşadığınız huzursuzluğun sinyalleri, boş yere kendinizi aşık olduğumuza inandırmaya çalışmayın. Ben söylüyorum. Siz o kızı sevmiyosunuz? Oysa ikinizde mutlu olmayı hak ediyorsunuz ama bunun için birbirinizden uzaklaşıp, gerçekten sevdiğiniz kişileri bulmanız gerekiyor.

Boşuna kendinizi mutsuz edip birbirinizin zamanı çalmayın ve gerçekten mutlu olacağınız bir ilişkiye fırsat verin. Bazen kendimizi ne de güzel kandırıyoruz değil mi. Mutsuz ilişkilerimize mutluluk kılıfı örmeye çalışıyoruz ve en kötüsü de maalesef buna kendimiz de inanıyoruz, inanmak istiyoruz ama az önce saydığım işaretleri lütfen görmezden gelmeyin, gerçekten sevmediğiniz ya da gerçekten sevilmediğiniz bir ilişki içerisinde kendinizi kaybetmeyin, işin özü mutlu olun..

Yorum Yaz

− 6 = 2