Fransız Askısı Nedir? Nasıl Uygulanır?

Merhaba ben doktor Nihat Dik. Bugün size çok konuşulan fransız askısı tekniğini ve fransız askısı ipini anlatacağım. Fransız askısı ipi tek çeşittir. Oysa baktığınız zaman işte yok koklar, Fransa askılar rus ipleri ortalıkta bir sürü ip ten bahsediliyor. Halbuki fransız askısı yalnızca tek çeşittir likralı bir iptir ucunda iğneleri vardır ya da iğnesiz olan badi boyları vardır ama her gördüğünüz ip fransız askısı değildir.

Bu aralar önüne gelen herkes fransız askısı yaptığını söylüyor ama fransız askısı patentli ve özel teknik gerektiren bir işlemdir. Tespit ve badi tipleri vardır ve spin kalıcılık süresi ortalama 3 yıl kent badi boylarının kalıcılık süreleri ise yüzde yüze değişmekle beraber 3 ile 7 yıl arasındadır, sonrası yüzde dam pul dediğimiz ondülasyon yani dalgalanma görülebilir. Herkeste olmaz kişinin cildi eğer çok inceyse bu kişilerde daha çok görülür.

Fransız Askısı Nedir? Nasıl Uygulanır?Bunun için sonrasında kolej enjeksiyonu ya da ağızdan kolejen takviyesiyle bu kişilerin elastikiyetini artırarak daha az dam pul yapılması sağlanır. Tabii yapan hekimin elleri de dam pul olmaması yani dalgalanma olmasıda çok büyük bir etkendir.

Fransız askısı ipleri içi prolen dışı silikon kaplı elastikiyeti olan özelliklerdir. Kırılması söz konusu değildir. Yani el mukavemeti ile kırmanız dahi mümkün değildir. Fransız askısı hem yüz ve de boyunda kullanılıyor.

Ama ben genellikle foxx, badem göz yüz germe, gıdı toparlama, boyun germe gibi tamamen boyun ve yüz askılama teknikleri olarak fransız askı tekniğini kullanmaktayız. Fransız askısı özellikle yüz tarihinde çok başarılı olarak kullanılmakta.

Birçok yüz taşı hastanın yüzünü güldürmek için onlara fransız askısı yapılmıştır. Tamamen fonksiyonları yerine getirmese de en azından vesikalık bir fotoğraf çektirirken, yüzünüzün simetrik ve düzgün olması o hastalara fazlasıyla yetiyor.

Evet, yüzünüzde yaşlanan bölgeleri fransız askısı ile çok hızlı bir şekilde toparlayıp 15 yaş daha genç görünebilirsiniz.

Yorum Yaz

22 − = 15