Evde Canınız Sıkıldığında Yapabileceğiniz 8 Öneri

Canınız Sıkıldığında Yapabileceğiniz 8 Öneri

Duydum ki canınız sıkılıyormuş haklısınız. Hepimiz zor zamanlardan geçiyoruz ama korunmanın ve tüm sevdiklerinizi korumanın yolu bu evde kalmak. O zaman gelin önerilerime bakın. Tatlı canınız sıkılmasın.

1. Satranç oyunu strateji geliştirmek, çok yönlü düşünmek ve beynin gücü için müthiş bir oyun siz zaten biliyorsanız daha sık oyunayın tamam, stratejik düşünmek için başka masa oyunları da var. Mesela otelo çin satrancı, ya da windows gibi bilgisayar oyunları onlardan birini de oynayabilirsiniz ya da iyisi mi siz en sevdiğiniz oyun neyse onu oynayın. Yeter ki canınız sıkılmasın.

2. Egzersiz yapıp kan dolaşımını hızlandırın hem biliyorsunuz spor yapmak, serotonin hormonun salgılanmasını sağlıyor. Mutluluk hormonu serotonin can sıkıntınızı alır. Ayrıca beden için iyi bir şey yaptığınızı bilmekte mutlu eder. Hadi bakalım şimdi yağlarınız düşünsün.

3. Evinizde odanızda fazlalık olarak kullanmadığınız ne varsa toplayıp ve onları ihtiyacı olan birilerine ve bilmediğiniz kıyafetleriniz bir gün kullanırım deyip sakladığınız kıyafetleriniz ya da eşyalarınız yani bugüne kadar sakladınız ne varsa hepsinden kurtul fark etmiyor olabilirsiniz. Ama bunların hepsi size bunları hayatımızdan çıkardıktan sonra emin oldun, biraz daha rahatlayacaksınız ve siz bunları yaparken göreceksiniz ki can sıkıntısı geçmiş olacak.

Evde Canınız Sıkıldığında Yapabileceğiniz 8 Öneri4. Sevgiliniz varsa onunla yoksa yakın arkadaşlarınızla ya da sevdiğiniz bir akrabamızla yani sizi kim mutlu edecekse onu arayın. Onunla konuşup canını sıkan bir durum varsa onun hakkında konuşup rahatlayabilirsiniz. Ya da konuştuğunuz kişi konu yani diyaloğunuz sayesinde sıkıntıdan uzaklaşırsın. Konuşmanız bittikten sonra göreceksiniz. Kendinizi konuşmanın etkisiyle bambaşka şeyler düşünürken bulacaksınız.
.
5. Sevdiğiniz ya da canınızın çektiği gibi yemek yapmayı öğrenin, zaten biliyorsunuz internetten bir sürü tarif bulabilirsiniz. Hadi bakalım kolları sıvayın sizi mutfağa bekliyoruz. Ayrıca yemek yapmak, aşk hayatınız için de mükemmel bir yatırım olur. Kızlar yemek yapan hele de onlara yemek yapan erkeklere bayılıyor. Biliyorsunuz geleceğe yatırım yani hem de akşam yiyecek yemeğiniz olur. Fena mı.
.
6. Havalı yani evinizin bahçesi varsa en güzel bahçenizde zaman geçirdiği biliyorum. Maalesef hepimizin evinde bahçesi yok keşke olsa ama soğuk demeden balkonada çıkabilirsiniz. Balkonda olmayan bir evde yaşıyorsanız evinizi havalandırın izin verin, oksijen içeriye girsin, varsa çiçeklerini sulayıp onlarla konuşun. Onlar size konuşmadığı sürece sıkıntı yok.
.
7. Alışveriş yapın nasılsa fazlalıklardan kurtuldunuz. Yeni sezonun modasına uygun kıyafetler niye olmasın? Bu sezon neler moda diye öğrenmek isterseniz de yukarıdaki linklere tıklayarak ilgili yazılara bakın. Tamam, para harcamak can sıkabilir. Hele ki böyle bir dönemdeyiz. Yani anlıyorum ama indirimli alışveriş yapmanın keyfini inkar edemezsiniz.
.
8. Keyfinizi yerine getirecek müzikler dinleyip hatta dans edin merak etmeyin. Evde dans ederseniz kimse sizi görmez. Yani istediğiniz figürleri özgürce yapabilirsiniz. Müzik dinlemek istemezseniz özellikle gerçek hikaye filmleri izleyebilirsiniz. Acayip motive edici oluyorlar. Yani insanların neler yaşadığını görünce bakacaksınız. Benimki dert mi diyeceksiniz. Hatta kendinize yeni hayallere dalmışken de bulabilirsiniz. Malum hepimizin zaman zaman canı sıkılıyor, az bir şeyler yaşamıyoruz ama önemli olan tüm sıkıntıların geçici olduğunu bilmek. Kendinize iyi bakın, hoş çakalın.

 

Yorum Yaz

1 + 5 =