Erkeklerin Sıkça Yaptığı 5 Stil Hatası

Erkeklerin Sıkça Yaptığı 5 Stil Hatası

1. Önemli kural tüm kıyafetleriniz vücut ölçülerinize uygun olmalı. Yani mesela mürdüm bir pantolon satın aldınız. Sizin üzerinize tam olmayabilir. Zaten dünyadaki bütün erkeklerin aynı vücut hatlarına sahip olmasını bekleyemeyiz değil mi? O yüzden kıyafetlerinize özellikle takım elbiselerinizi, ceketlerini, pantolonlarınıza tadilat yaptırmaktan çekinmeyin. Şık olmanın altın kuralı bu, kıyafetlerin üzerine tam oturmalı. Emanet durmamalı isterse dünyanın en pahalı en havalı markası olsun emanet duruyorsa şık olamazsınız. Mesela ceket veya gömlek giydiğinizde. Omuzlarınızdaki dikişleri omuzlarınıza denk gelmeli ya da kollarınızı böyle kavuşturduğunuzda rahat hareket edebilmelisiniz.

2. Tamam vücudunuza oturacak kıyafetler giyin dedim ama bunu yaparken de formunuzu bozacak hatalara düşmeyin. Pantolonumun ceplerine telefon, cüzdan gibi eşyalar koyduğunuzda kabarıp şişip hem sizin hem de pantolonunuzun formunu bozmamalı. Cepleriniz olduğundan yanlardan iyice açılmış, arkadan şişmiş bir cep sizi olduğunuzdan daha kilolu, daha sıkışmış sanki rahat hareket edemiyormuşsunuz gibi gösterir ki bence bu da hiç hoş olmaz. Cepinize bir şey koyduğunuzda dışarıdan çok belli oluyorsa orada ters giden bir şeyler var demektir. Ya kıyafetiniz dar geliyor ya da cüzdanın fazla kabarıktır. Yani keşke cüzdanı kabarık olsa değil mi?

Erkeklerin Sıkça Yaptığı 5 Stil Hatası3. Takım elbisenin ceketinde kaç düğme olursa olsun son düğme açık bırakılır, hem bütün düğmeleri ilikleyip kendinizi sıkmayın. Yani rahat olmadığı gibi hoş gözükmez. Yani havalı gözükmez son düğme iliklemek takım elbise demişken, kravat takan beyler içinde hatırlatmak istediğim bir kural daha var, kravatın boyu, kravatın çok önemli, çok uzun veya çok kısa olmamalı, aksi halde çok komik görüntüler ortaya çıkabiliyor. Hiçbirimiz bunu istemeyiz. Peki kravatın boyu ne kadar olmalı? Şöyle söyleyeyim, pantolonunuzun düğmesine kadar, hatta kemer taktığını varsayarak söylüyorum. Kemer tokasına kadar olmalı. Ne daha uzun, ne daha kısa. En ideali kemer tokası, ayrıca gömleğin kolları ceketinden gözükecek kadar uzun olmalı. Ceketinizden gözükmeyecek kadar kısa olan gömlekleri giymemelisiniz. Alttan gözüken gömlek takımımızı bütünler ve sizi çok daha şık gösterir.

4. Atlet giyin ama kıyafetlerin içinden gözlükmemeli, gömleğinin içinden gözüken atletler sizi demode gösterir. Siz ten renginize uygun bir atlet seçerek atleti çok daha görünmez bir hale getirebilirsiniz. Bakın atlet giymeyin demiyorum. Soğuk havalarda sıcak tutuyor, biliyorum kombinin altından çok belli oluyorsa o günü atletsiz geçirmenin bir sürü alternatifi var. Hırka şal atkı gibi.

5. Pantolonlarınız belize tam oturmalı, kemer ihtiyacı duymadan giyebiliyor olmanız gerekiyor. Kemer sadece aksesuarı olsun size bol gelen pantolonu kemerle tutturmaya çalıştığınızda hiç hoş bir görüntü ortaya çıkmaz. Pantolonun size bol geldiği anlaşılır ve yine biz ilk maddeye döneriz. Tadilat pantolonu en yakın terziye gidip ölçülerinize göre tadilat yaptırın, pantolonların boyu gerekenden uzun olmamalı bileğinizle ayakkabınız arasında kat kat akordiyon gibi durmamalı.

Yani gereğinden fazla uzun olmasın. Genelde çoğu erkeğin farkında olmadan düştüğü. Tarz hatalarından bahsettik. Umarım farkındalık yaratmıştır? Küçük hatalar ama çözümlerin etkisi inanın çok büyük, yani şık olmak için zor değil. Siz kuralları uygulayın yeter kendinize iyi bakın. Hoşçakalın.

Yorum Yaz

+ 6 = 9