Erkek Gömlek Kombinleri : Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Erkek Gömlek Kombinleri : Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Erkekler için en şık parçalardan bir tanesi kesinlikle gömlekler, her ortama uygun ve bir o kadar da havalı, bence tişörtün düşmanını gömlek olsun. Başka parçalar olsun. Yeni neye ihtiyacınız varsa, kullanmak isteyenler için gömleği başta çok güzel gördük.

Ama o bütün artıları gömlek, doğru giyildiği zaman işe yarıyor. O yüzden şimdi gelin gömlek konusunda sayacağım şu yanlışları sakın yapmayın.

1 Gömleklerinizin modellerini aykırı sekilde denemek, mesela ata yaka gömleği kot pantolonla giyin. Yada hakim gömleği takım elbise tamamlamaya çalışmak. Spor gömleğin üzerine kravat takmak, eğer şık olmak istiyorsanız gömleklerinizi birbirleriyle uyumlu parçalarla bir araya getirebilirsiniz.

Erkek Gömlek Kombinleri : Gömlek Nasıl Kombinlenir?

2 Vücudunuza tam olarak oturmayan gömlekleri giymeyin, gömleğinin ölçüsü vücudunuza tam olmalı. Omuz genişliklerinin bittiği yer tam da omuzlarınıza oturmuş olmalı. Kolları çok sıkmamalı ve gömleğinin boyu çok da uzun olmamalı. Yani vücudunuza otursun ve mutlaka dar model girmenize gerek yok siz. Vücut tipinize en uygun modeli bulmaya çalışın. O yüzden siz satın almadan önce klasik kesim deneyin, markalara göre kalıplar değişiyor.

Siz gömleğinizi deneyerek alın, içine sıkışıp kalmamız da çok önemli. Tamam gömlek üzerine oturursun ama giydiğinizde rahat hareket edebilin.

Erkek Gömlek Kombinleri : Gömlek Nasıl Kombinlenir?

3 Beyaz gömleksiz bir hayat düşünmek imkansızdır. Her erkeğin mutlaka beyaz gömleği olmalı ister öğrenci olun, ister çalışan, çalışmayan, zengin, fakir, genç, yaşlı şişman, zayıf yani ne olursanız olun mutlaka en az bir tane beyaz gömlek sahibi olun. Çünkü beyaz gömlek her zaman her ortamda sizin kurtarıcınız olur, asla modası geçmez size temiz saf ve zarif bir görünüm kazandırır. Her renkle uyumludur. Yani dolabınızda olması can kurtaran görevi görür. Benden söylemesi.

Erkek Gömlek Kombinleri : Gömlek Nasıl Kombinlenir?

4 Uzun gömleklerle şık olduğunu zannedip dolaşmayın mutlaka ama mutlaka gömleğinin boyuna dikkat edin. Ona göre kombinleyin, boyu uzunsa klasik giyim uygundur. Yani pantolonunun içine sokmalıyız. Boyu kısaysa muhtemelen günlük kombinlerini uygundur. Rahat kullanım için tasarlanmıştır. Elbette her uzun gömlek klasik gömlek diyemeyiz ama siz boyuna dikkat edin. Eğer gömleği, pantolonunun içine sokmayacaksanız en fazla uzunluğu cebinize kadar gelmeli. Dikkat edin daha aşağıda olmasın.

5 Gömlek üzerine ceket giydiğinizde gömleklerinin manşetlerini gizlemeyin, aksine gömleğinin manşeti ceketinizden 2 santim kadar dışarı çıkmalı. Doğrusu ve kolay yolu bu beyler.

6 Gömlek yakınınızın çok dar ya da çok bol olmaması lazım, üzerinde emanet durmamalı. Gömlek yakasının genişlik kıstası bir santimetre. Yani gömleğinin yakası boyunuzdan en fazla bir santim geniş olmalı.

Erkek Gömlek Kombinleri : Gömlek Nasıl Kombinlenir?

7 Gömleğin üzerine hırka ceket, yelek giydiğinizde gömleğin yakasını onların üzerine çıkarmayıN, yani yakınız giydiğiniz parçanın iç kısmında kalsın. Bu sizi çok daha düzgün, özenli ve şık gösterir.

8 Gömleğin düğmelerini çok fazla açmayın. En fazla 2 yani dahası dekolteye girer. Göğsümüzü göstermeye gerek yok. Sizi ne havadar, ne havalı, ne çekici yapar.

Erkek Gömlek Kombinleri : Gömlek Nasıl Kombinlenir?

9 Gömleğinin içine giydiğiniz atleti göstermeyin tamam, kışın üşümemek için, yazında terimizi çekmesi gömleğinde ter izi olmaması içinde içinize atlet giymeyi tercih edebilirsiniz. Anlıyorum ama atletin izinin içinizden gözükmesini engellemelisiniz.

Giyeceğiniz gömleğin rengine göre atlet seçerek bunu engelleyebilirsiniz. Gömlek konusunda bu saydığım 9 maddeye dikkat ederek, doğru zamanda ve doğru kombinle kullanabilirsiniz. Her ortamda şıklığı garanti edebilirsiniz. Her gününüz bir öncekinden güzel olsun, kendinize iyi bakın, hoş çakalın.

Erkek Gömlek Kombinleri : Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Yorum Yaz

+ 11 = 19