Endoskopik Orta Yüz Boyun Üst Yüz Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Yerçekiminin etkisiyle özellikle üst göz kapağında düşüklük, göz altlarında torbalanma yanaklarda düşme ovalinin bozulması, boyunda sarkmayı belirli yaşlardan sonra görmeye başlıyoruz. 45 ile 50 yaşlardan sonra kişinin yorgun bir ifade mutsuz bir ifade oluşuyor. Gördüğümüz durumlar da eğer medika işlemler bize yetmiyorsa o zaman hastalarımız da endoskopik yüz germe yada klasik yüz germe öneriyoruz ki endoskopik yüz germe artık izlerin çok az olması, iyileşme sürecinin kısa olması komplikasyon dediğimiz operasyon sırasında oluşabilecek sinir hasarlarının çok, çok az gözüküyor olması nedeniyle tercih sebebimiz oluyor.

Endoskopik yüz germe endoskopik kaş asma yöntemiyle saç içinden üç bölgeden girilerek şakak bölgesi kaşlar, elmacık bölgesi vektörler yönünde yani yuvarlak bir saat düşünün 2 ve 10 hizasın da taşınmış oluyor. Bu kişinin daha canlı, daha parlak ve daha genç gözükmesini sağlıyor. Genellikle yüz gençleştirme operasyonlarından sonra hastalarımızın bize söylediği ben hiç değişmemişsin.

Yaklaşık 10 yıl önceki yüzüm oluşmuş oluyor işte bizim istediğimiz de bu oluyor. Çünkü yüz germe operasyonlarında izleri saklayabilmek, doğallığı koruyabilmek istenen canlı görüntüyü sağlayabilmek hedef oluyor. yüz germe operasyonlarında orta yanak orta yüz dediğimiz yanak kısımların düşüklüğünü gidermek, yağ yastıkları eğer eksildi ise yerine koymak ya da fazla ise onları almak çene olayını ortaya çıkarıp boyun germe ile tamamlamakta. Yapılan işlemlerin bir bütün olarak daha güzel gözükmesini sağlıyor.
Endoskopik Orta Yüz Boyun Üst Yüz Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Yüz germe operasyonları ortalama 44 buçuk saat sürebilen uzun işlemler oluyor ki o yüzden de ameliyat öncesi hastalarımızın hazırlık aşamasında anestezik tetkikleri çok sıkı olarak yapılıyor bir solunum problemi var mı? bir kan hastalığı var mı? Bunların hepsine detaylı inceleme yapıyoruz. Ameliyat sonrası yaklaşık iki gün kadar hastanede misafir ediyoruz hastalarımızı. Sonrasında bir hafta kadar evde dinlenmelerini istiyoruz.

Hafif ödem deri morluk bu tür ameliyat sonrası iyileşme sürecinde görebileceğimiz durumlar olabilir ki bunlar da ortalama bir buçuk hafta ya da iki hafta içinde tamamlanmış oluyor. Kişilere genellikle diyoruz ki ameliyattan sonra ortalama bir buçuk ay tam iyileşme süreci süreci olacaktır. Bu süre içerisinde yüzünüzde ödem olabilir, morluklar olabilir, kendini ifadeniz bu olmayacaktır. Yavaş yavaş ödemelerin geçmesi zaman alacaktır ama ortalama bir buçuk iki ay sonra istenen sonucu almış oluyoruz.

Yüz germe operasyonlarından sonra özellikle lazer teknolojisini artmış olması cildinde daha kaliteli durmasına izin azaltılmasını sağladığı için işlem başarısını arttırma da oluyor yüz germe operasyonlarında genellikle üst göz kapağı operasyonu, alt göz kapağı operasyonları alt göz kapağında ki yağın alınması, vücuttan aldığımız kendi yağ hücresinin özel bir işlemden geçirilerek yüze yağ enjeksiyonu yapılması ya da gerekirse bir çene protezinin eklenmesi için o valinin sağlanması gibi işlemlerlede de mutlaka kombine edebiliyoruz. Burada önemli olan kişinin ne ihtiyacı var? Biz neyi hedefliyoruz?

Bunları yapabilmek ama tabii bütün bu işlemleri yaparken de anestezi doktor arkadaşımızın onayını yine alıyoruz. Çünkü hasta anestezi alacağı için anestezi süresi ne kadar kısa olursa bizim için o kadar keyifli oluyor. Ameliyat başarısı ameliyat sonrası iyileşme hastanın aynada kendisini 10-15 yaş daha genç görünmesi de onun psikolojik olarak son derece rahatlamasını sağlıyor. Çünkü siz sporla egzersiz ve diyetle vücudunuzu gerçekten yaşlandırmadan koruyabiliyorsun. Ancak yüzün yağ yastıklarının ince olması, derisinin ince olması yöneticinizde varsa bir bakıyorsunuz ki beklenmedik bir süre göz kapaklarında bir düşme görebiliyorsunuz ya da çene ovalimizin bozulduğunu görüyorsunuz. O yüzden bazen mutsuz da olabiliyorsunuz bu tür operasyonları çok bekletmeden yapmayı tercih ediyoruz.

Yorum Yaz

65 + = 67