Doğal Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Doğal dudak dolgusu demek doğalı taklit eden normal anatomi mize uygun dudak şeklinin verilmesi, elbette ki bu dudak şekli verildikten sonra en yakın çevremiz anlayacaktır. Anlamasa zaten bu işlemi yapmamızın değiştirmemizi ne amacı olabilir ki?

Ama sokakta gördüğünüz zaman bazı insanlarda bu dudağına ne yaptırmış? Böyle dediğiniz insanlardan olmanız demektir. Bunun içinde dudağın mukoza dediğimiz yani dudak olarak bilinen kırmızı hattını belirginleştirmek.

Doğal Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Deri kısmının şişirilmesi öne uzatılmaması, dudak şeklinizin var olduğu haliyle büyütülmesini esas alan dudak dolgusu doğaldır. Boyut büyütme, kişinin dudak yapısına, anatomisine ve kendi zevkine doktorun önerisine göre değişebilir.

Ben hastalarıma aşama aşama gidelim minik minik dokunuşlar yapalım dediğim oluyor. O zaman bazen en yakınlarımız bile o farkı anlamıyor. Birkaç yıl sonra eski fotoğraflara baktığınız zaman hıım eskiden ne kadar inceymiş dudakların diyorsunuz yani.

Böyle minik minik dokunuşlarla da büyütebilirsiniz. En yakınlarımızdan bile gizleyerek ya da dışarıda kimsenin anlamayacağı şekilde bir anda büyütebilirsiniz. Dediğim gibi doğal dudak, doğalı taklit eden duraktır. Doğal olan nedir diye soracak olursanız, üstün alta göre bir miktar ince olması.

Tabii bu bir miktar aslında sayısal olarak bellidir. Altın orana göre üst bir birimse altın  birim kadar olması ideal olan dudaktır. Yandan bakıldığındaysa üstün 1-2 milim önde olması idealdir üst geride olamaz ama 2 milimetreden daha fazla önde olursa ördek dudak diye isimlendirdiğimiz üstten önde olması durumu ortaya çıkar ki bu hiç estetik değildir.

Üstte 3 adet 2 tane yanda bir tane ortada altındaysa 2 tane ortada tüberkül dediğimiz dolgun kısımlar vardır. Bu tüberküllerin belirginleştirmesi kenar dudak hattının belirginleştirmesiyle dudağın var olan şeklinin daha ortaya çıkarıp kalınlaşması bizim doğal olana ulaşmamızı sağlayacaktır.

Herkese sağlıklı ve mutlu günler diliyorum, güzel kalın.

Yorum Yaz

+ 66 = 73