Dolgu İle Yüz İnceltme

Merhabalar yüz bölgesi dolgu uygulamaları deyince birçok kişinin aklına dolgu isminden ötürü yüzük şişirilmesi, büyütülmesi geliyor. Hocam benim yüzüm sarkık aşağıda toplanmış. Ne yapabiliriz? Ameliyat mı başka işlem mi, hayır dolguyla orta yüzünüzü destekleyip yanağın şeklini sağlayabiliriz ya da küçük çeneyi daha uzun hale getirip çene köşelerini belirginleştirip boyundaki dalgalanmayı ortadan kaldırabiliriz işte biz buna yüz germe yani likit yüz germe diyoruz. Dolgu ile yüzler şişirme ile şekillendirilir.

Dolgu İle Yüz İnceltme

Dolayısıyla desteksiz bir orta yüz desteksiz bir şakak dolguyla desteklendiğinde yanak yukarı kalkacaktır. Yana yukarı kalkması demek bir şeye yaklaşmak yani yandan çaprazdan karşıdan bakıldığında orta yüzümüzün daha destekli daha dolgun olması demek, orta yüz hepinizin bildiği gibi genç insanlarda ya da güldüğünüzde daha dolgun görünen bölgedir.

O yüzden hepimiz güldüğümüz fotoğraflarımızı daha çok beğeniriz. Ortamız iyi ama alt yüzünüzde problem var. O zaman çene şekillendirilmesi ile daha ince daha üçgen bir yüz kadınlarda hedeflenirken erkeklerde yine dolguyla daha maskulen daha geniş bir çene daha belirgin bir elmacık kemiği sağlanabilir. Doğulu ile yüzü şekillendirirken aslında biz yüzümüzdeki ifadeleri değiştiriyoruz. Orta yüzün boş olması, şakağın boş olması göz etrafımıza doğru yer değiştirmesine ve bizim yorgun görünmenize sebep olur.

Alt göz kapağı orta yüz şakak düzeltildiğinde daha az yorgun daha dinlenmiş ve çekici görünürüz. Aynı şey nazolabial bölge marion et ve colin hattı için de geçerlidir. Bu bölgelere yaptığımız dolgu işlemleriyle yanağın kaldırılmasıyla daha mutlu, daha güzel görünür. Yani biz dolguyla yüzü şekillendirirken sizi yorgun, mutsuz, sarkık hissettiren o ifadelerinizin de düzelmesini sağlıyoruz.

Hepinize mutlu ve sağlıklı günler diliyorum.

Yorum Yaz

− 2 = 5