Doğum Sonrası Vücut Şekillendirme Estetiği

Bugün konuşacağımız konu, vücut şekillendirme ve annelik estetiği annelik dönemi, hamilelik dediğimiz çok zorlu ve sıkıntılı bir süreçten geçiyor tabiki sonrasında annelerimizin vücudunda ciddi bir deformasyon meydana geliyor. Eskiden annelerimiz bu sıkıntıları yaşarken bunları biraz göz ardı ediyorlardı. Belki sosyal hayatta çok fazla olmaları belki toplumda bunu fazla anlatamam. Aları ya da zaten herkeste var. Ben anneyim zaten bunların olması normal şekilde yaklaştıkları için bu süreçten genelde uzak durma eğiliminde oluyorlar.

Artık hanımların sosyal hayata daha fazla girmeleri ve kendi vücutlarıyla daha fazla ilgilenmeleri nedeniyle annelik estetiği vücut şekillendirme daha çok ön plana gelmeye başladı. Tabi gelişen teknoloji ve bizim bu konudaki bilgilerimizin ve tecrübelerimizin artması buna ciddi şekilde etkili oldu. Peki annelik estetiği derken en sık karşılaştığımız sorunlar neler? Bunların başında göğüslerimde sarkma deformasyon oluşturuyor. Biz eğer bu hacim yeterliyse göğüslerinize kaldırma işlemi ile eski formuna kavuştururken, hacminin yeterli değilse.

Öncesinde protez yerleştirip hacmini sağlayıp sonrasında dikleştirme işlemi yapıyoruz. Diğeri karın bölgemizde meydana gelen cildin elastikiyetini kaybetmesi, kasların gevşemesi, yağ dokusu birikimi den kaynaklı sorunlar. Bizde burada inatçı yağlara liposuction dediğimiz ve cildi sıkılaştırarak bu cihazlarla uzaklaştıktan sonra karın bölgesinde cilt sıkılaştırması yaptığımız bir yöntem, bunun dışında kol ve bacak bölgelerimizdeki cildimizde sarkma veya larımızda fazlalıkları da aynı şekilde liposuction dediğimiz cihazlarla yaptığımız cerrahi yöntemle yağları uzaklaştırıyoruz.
Doğum Sonrası Vücut Şekillendirme Estetiği

Bildiğimiz sıkılaştırıyoruz, sıklaştırdığımız kadar ciddi olan cildi de yine lifting dediğimiz sıkılaştırma cerrahileri ile neden kaldırarak toparlıyoruz?

Annelik sürecimiz başladıktan sonra yani hamilelik süreci bittikten sonra 06-12 ay sonra bu ameliyatı yapabiliriz. Örneğin göğüs estetiği miz için hemen üçüncü aydan sonra uygun bir dönemdir annelik estetiği sadece güzellik olarak düşünülen estetik bir süreç değildir. Bu sıkıntılarımızın ve deformasyonun yarattığı sosyal hayatımıza dönüşüm kısıtlanması, ruhsal bozukluklar ve yine bu sorundan oluşturduğu sağlık problemlerin giderilmesi açısından oldukça önemlidir ve bu süreçte her zaman annelerimizin yanındayız.

Annelik Estetiği

Adından da anlaşılacağı gibi annelik sürecinde kişinin aldığı kilolara bağlı vücutta oluşan deformasyonlar, göğüste oluşan deformasyonlar, karında oluşan deformasyonlar ve total vücutta oluşan yağlanmaya bağlı şekil bozuklukları sonrasında neler yapılabilir? Bunlar hakkında size bilgi vereceğim.

En çok sorulan sorudan başlayayım. Doğumdan ne kadar sonra bu ameliyat yapılabilir?

Doğum sonrası vücut şekillendirme estetiği anne emzirmeyi bıraktıktan 6 ay sonra bu ameliyatları yaptırabilir. Hem göz hem karın estetiği yaptırabilir. Ancak eğer bir gebelik ikinci, üçüncü çocuk düşünüyorsa kişi bu gebelikler ini tamamladıktan sonra bu işlemleri düşünmesi daha doğru olacaktır.

Bir diğer soru, annelik estetiğinde ne yapılabilir?

Eğer göğüste deformasyon oluşmuşsa sarkma ve hacim kaybı varsa toparlanıp dikleştirme bir implant yerleştirilebilir ya da sadece sarkma var hacim yerindeyse toparlayıp dikleştirme yeterli olur.

Bu işlemler yapıldıktan sonra kişi gebe kaldığında tekrar emzirme ile ilgili bir sıkıntı yaşamaz. Annelik estetiğinde bir diğer işlem karın germedir. Karın germe de karında gebelik sırasında oluşmuş sarkma, çatlak ve yağlanma artışı giderilir. Aynı zamanda karın germe sırasında liposuction yapılarak vücut şekillendirmede yapmak mümkündür. Annelik estetiğinde göğüs estetiği, karın estetiği birlikte yapılan kombine bir ameliyattır.

Bunlara ek olarak annelik estetiğinde bel bölgesinde ve kalça bölgesinde oluşan yağlanmalar liposuction ile giderilebilir. Kısaca toparlayacak olursak adından da anlaşılacağı gibi annelik estetiği gebelik sonrası oluşan vücut deformasyonları bir bütün halinde ele alıp bunları yeniden şekillendirme işlemidir. Annelerimiz şunu unutmasınlar ki emzirmeyi bıraktıktan 6 ay sonra bu işlemleri doğru hekim, doğru planlama ve doğru zamanlamayla en iyi sonucu elde edebilirler. Sağlıklı günler dilerim.

Yorum Yaz

46 + = 49