Diş Estetiği ve Gülüş Tasarımı

Sağlık ağızda başlıyor sevgili izleyiciler diş tedavileri ile birlikte gülüş tasarımı da yapılabiliyor. Üstelik sadece 5 ila 7 gün sürüyor. Gülüş tasarımı dediğimiz aslında bir terimdir, bir işlem değildir. Bu terimin içerisinde bir çok işlem içermektedir.

Örneğin zirkonyum, kaplama, images, kaplamalar, lamine beyazlatma, pembe estetik dediğimiz diş eti görünümü değişmesi bütün bu işlemler biter içerisinde bu terimde gülüş tasarımı, hasta dental teknoloji sayesinde dişlerin tedavi sonrası oluşacak son halini önceden görebiliyor.

Gülüş tasarımı 3 basamaktan oluşmaktadır. Birinci basamak bizim için en önemlisi hasta ile doğru iletişim kurmak.

Önce biraz ağıziçi muayene yapıyoruz. Panoramik röntgenler çekiyoruz. Ağıziçi ve dışı tüm fotoğraflar profesyonel bir şekilde çektikten sonra hastanın istekleri önerileri, beklentilerin hepsini tek tek ciddi bir şekilde kaydediyoruz. Dental teknoloji sayesinde hastanın beklentileri ve istekleri 3 boyutlu olarak bilgisayar aktarabiliyoruz.

Diş Estetiği ve Gülüş Tasarımı Hastanın sonucu daha sonuca varmadan önce 3 boyutlu tasarımını plastik geçici gidişle ağzından birebir aktarabiliyoruz. Gülüş tasarımı, implant tedavisinden sonra da yapılabiliyor. Bize en çok başvurulan 2 konu var bir implant ikincisi de gülüş tasarımı.

Bunlar birbirini destekleyen 2 konu çünkü implant tedavisi sağlık bir şekilde sonuçlandıktan sonra birde üstyapı zamana geliyor. Üst yapı dediğimiz gülüş tasarımı o yüzden yurtdışından bize çok hasta geliyor.

Birinci seans 3 gün bizim için yeterlidir. Biz implanta yerleştirdikten sonra hastamız kemikleşme süresi 3 ay içermektedir. Bu 3 ay süre içerisinde hasta tekrar kendi evine dönebiliyor, ikinci seansta 45 gün bizim için yeterli olur. Genel olarak 3 ay gibi görünse bile aslında bize ayırması gereken 10 gündür.

İstedikleri güzel dişlere sahip olan hasta özgüveni karşısındakine bakışı bile çok değişiyor. Yani sabah mutlu bir şekilde gerçekten gülümseyerek başlayabiliyorlar.

Bu da bizim için çok gerçekten çok önemli bir şey.

Tekrar görüşene dek kendinize iyi bakın, hoş çakalın.

Yorum Yaz

38 + = 47