Dikkat ! Meme Büyütme Ameliyatı 18 Yaşından Önce Yapılmaz

Meme büyütme operasyonları yine 18 yaşını tamamlamış genç kadınlar da çok tercih ettiğimiz operasyonlardır. Meme dokusu gelişmemiş, küçük kalmış ya da doğum yapmış doğumdan sonra küçülmüş ya da ideal büyüklük yakalayamamış memeler de meme protez ile meme büyütme, en sağlıklı meme büyütme yöntemidir. Her zaman şunu paylaşırım, hastalarımla meme büyütme operasyonları meme protezi ile yapılır. Haplarla kremlerle meme büyütme işlemi yapılamamaktadır. Meme protezi tercih ederken de görünümün damla ya da yuvarlak olması, kişinin anatomik ölçüsüne göre karar veren hekim tarafından karar verilmesi gereken bir durumdur.

Dikkat ! Meme Büyütme Ameliyatı 18 Yaşından Önce Yapılmaz

Protez çeşitleri genellikle ya anatomi ya da yuvarlak olmakta. Protezin yüzeyi düz yada pürüzlü yüzeyi olacaktır. Burada hasta nasıl bir meme şekli istiyor? Hekim nasıl bir operasyon sürecinden geçeceğini anlattıktan sonra protez şekillerini büyüklüğüne karar verilecektir. Günümüz de thread teknolojisi meme protezi ameliyatlarından önce ne kadar protez koyacağımızı hastanın bedenin de gösterme imkanı bize sağlamaktadır. Bu da kişinin karar verirken acaba kaçsı protezle görüntüm, nasıl olacaktır sorusuna en doğru cevabı vermiş olacaktır. Meme protez operasyonları ortalama bir buçuk saat kadar sürer ve genel anestezi altında yapılır.

Meme protezlerinin koltuk altının katlandı yerinden meme ucundan ya da meme altından koyabiliriz. Genellikle günümüz de koltuk altının doğal kat yerinden girerek koymayı tercih ederiz. O bölgenin hem daha rahat olması, hafif dikleştirme operasyonu yapılıyor olması nedeniyle de koltuk altında iz kalmıyor. Meme izi bırakmaması nedeniyle en çok tercih edilen işlemlerdendir. Ancak doğum sonrası ya da fazla kilo vermeye bağlı olarak memeler de hafif bir sarkma ve memeler de küçülme olduysa meme ucunu tercih ediyoruz.

Bazen de çabuk iyileşmek isteyen genç kadınların meme de ya da koltuk altında iz bırakmayalım dediğimiz durumlar da meme altından meme protez operasyonları yapılabilmektedir. Meme protezleri hangi yöntemle yapılırsa yapılsın ortalama bir ya da iki hafta içerisin de tam olarak iyileşmesi sağlanacak. Kişi ortalama birinci haftadan sonra iş hayatına başlarken, iki ya da üçün’üncü haftadan sonra tempolu yürüyüş ile bir ya da bir buçuk ay sonrasında da istediği fiziksel aktiviteye kavuşmuş olacaktır. Meme protezi kadının psikolojik olarak en çok rahatlan, operasyonlardan biridir diyebiliriz. Meme protezi asla kanser yapmaz kanser sonrası ama bu protezin çeşidiyle çok önemli bir unsurdur. Çünkü eskiden onaylı protezlerin kullanılması protez çeşidi çok önemlidir.

Burada protezlerin sonradan değiştirilmesi ya da zamanı geldi de doldu bunun çıkarılması değiştirilmesi gerekiyor gibi bir durumda. Şu anki protez teknolojilerin de söz konusu değildir. Protezli olan kadınlar mamografi çektirebilir, yüzüstü yatabilir, süt verebilirler ve her türlü sağlık taramalarına girebilirler. Protezlerin bir çeşidinde de serum fizyolojik dediğimiz tıbbi suyla doldurulan anlar bir çeşidinde koalisyon jel dediğimiz teknoloji kullanılmıştır. Zaten her iki protezin türünde de silikon tabakanın şekeri oluşturmaktadır. Koleji protezlerin doğal yapıda durması doğal meme kıvamında olması, volum kaybetmemesi nedeniyle tercih sebebidir. Serum fizyolojik protezleri bir dönem çok kullanılmış ama zamanla içerisinden su kaybı hissedildiği için daha çok koyu bir çay protezler tercih edilmektedir.

Yorum Yaz

5 + 1 =