Dikkat Botoks Uygulaması Hakkında Her şey

Yüz Botoksu Nedir Nasıl Uygulanır?

Yüz botoksunu genellikle iki sebepten yaparız. Göz çevresi ve alın bölgesi kırışıklıkları açmak için bu bölgeler özellikle alındaki paralel çizgilerin açılması, göz çevresindeki kaz ayaklarının açılması, burun etrafındaki tavşan çizgilerin açılması. Bize bu külüm toksin dediğimiz ilaç sayesinde izin vermektedir. Botoks uygulamaları özellikle yüz bölgesinde en fazla olarak kazayağı alınır.

Burun kenarların da ağız köşeleri belki de boyun etrafında yaptığımız uygulamalardır. Botoks yılan zehiri değildir, bir ilaçtır. Laboratuvar ortamın da üretilmiş kas ve sinir bloğu yapan bir ilaçtır. Etkisi ortalama üç ile altı ay arasında sürmektedir. Kişinin aktif olarak kasları kullanması, vücut yapısı, bazı süreler de botoksun etkisinin azalmasına sebep olabilir.

Lazer gibi uygulamalar medikal bakımlar da zaman zaman botoks etkisin de azalmaya sebep olabilmektedir. Botoks uygulamaları sırasında önemli olan kişinin mümkün olduğu kadar doğal görünümünü yakalayabilmesi, kaşlarını simetrik olarak hareket ettirilmesini sağlamaktır. Çünkü mimiksiz bir yüz maske gibi yüz artık günümüz de istenen bir sonuç değildir.

Botoks sizin daha canlı gözükmenizi sağlar. Botoks yaptığımız yüz bölgesin de terleme daha azaldığını görmekteyiz. Botoks ortalama yaşı 25 den 30 yaşlardan sonra olmakta üst sınırı da yoktur. Botoks uygulamalarından önce genellikle aspirin, bitki çayı, yeşil çay gibi ilaçları en azından 35 gün öncesinde kesmekte çok büyük fayda vardır. Çünkü minik iğnelerle yapılan uygulamadan sonra morluklar kalmasın istiyoruz. Botoks’ tan sonra mutlaka 8 saat boyunca öne eğilmek, sırtüstü, o gece yatmak, başımızı kalp seviyesinden yukarıda tutmak da ilacın yapıldığı yerde kalmasını sağlamaktadır.
Dikkat Botoks Uygulaması Hakkında Her şey

Çünkü botoksun en büyük komplikasyonlarından biri göz kapağında geçici olarak felç yaparak düşümesine sebep olmasıdır. Bunları önleyebilmek için botoks sonrasın da doktorunuzun önerilerine çok dikkat etmenizi bende önereceğim. Çünkü botoks işlemi yaklaşık 5-10 dakikalık bir işlemdir ama sonrasında öne eğilmek, sıcak su duş almamak gibi uygulamaları da o gün için dikkat etmek için çok önemli. bir konudur.

Yorum Yaz

7 + = 14