Çene Dolgusu Nasıl Yapılır ? Çene Estetiği

Merhaba ben dr. Ebru Sağlık, bugün sizlere çene dolgusu hakkında merak edilenlerden bahsedeceğim. Çene dolgusu son zamanlarda çok sık duymaya başladığımız bir uygulama, çene yüzün alt bir bölü üçünün en önemli yapısı çene kemiği zayıf olduğu zaman yüz hem estetik olarak daha zayıf ve yuvarlak olarak algılanıyor, hemde sarkmaya daha meyilli oluyor. Zayıf olsanız bile sanki bir gıdı görüntüsü oluşuyor. Yapılan çalışmalar göstermiş ki sadece yaşlanma etkileri açısından değil.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır ? Çene Estetiği

Sosyal iletişim açısından da çene kemiği oldukça önemli, çünkü çene hattı güçlü bireyler sosyal olarak daha dinamik algıladıklarından örneğin bir iş görüşmesine gittiklerinde işe alınma olasılıklarının daha yüksek olduğu gösterilmiş. Çene kemiği zayıf olan kişilere kalsiyumlu ya da hidrolik asit dolgularla uygulama yapmak mümkün. Ama bunun için öncelikle yüzün tamamını değerlendirmek lazım. Bütünsel olarak baktığınızda eğer yüzün alt bir bölümü zayıfsa bu bölgeye dolgu yapılabilir.

Bütünsel olarak baktığınızda eğer yüzün alt bir bölümü zayıfsa bu bölgeye müdahale edilebilir. Çeneyi de kendi içinde 3 bölüm halinde incelemek mümkün. Ön kısım küçükse eğer çene yukarı doğru kırılır ve ağız köşeleri üzgün gözükür. Hatta zayıf bile olsanız bu kısımda gıdı varmış gibi bir izlenim yaratır. Bu bölgeyi öne doğru almak dolgularla mümkündür ve yüzün daha oval ve genç algılanmasını sağlar. Eğer çene hattı boyunca dalgalanmalar varsa.

Ve yüz aşağı doğru sarkmışsa bu hat boyuna uygulanacak olan dolgu işlemleri yüzün daha gergin olmasını ve yine kadının keskin bir hat halinde toparlanmasını sağlar. Köşede yer eksiklik varsa ki burası yüzün güçlü görünmesini sağlayan keskin hattından da ayrılmasını sağlayan bölgedir. Bu bölge yapacağımız uygulamalar yine yüzü tamamlayacak ve sizi daha dinamik gösterecektir. Unutmamanızı istediğim en önemli nokta.

Bu işlemlerin kişiye özel planlanması gerektiği ve tabi ki tecrübeli hekimler tarafından yapılması gerektiğidir.

Sağlıklı günler dilerim.

Yorum Yaz

1 + = 5